مدیر کل ورزش و جوانان فارس بیان داشت: استان فارس به واسطه پتانسیل های بالا در حوزه گردشگری می تواند سرمایه گذاران خارجی زیادی را از طریق برگزاری رقابت های مختلف ورزشی جذب کند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، حیدر علی کامیاب در جلسه ای که با حضور معاون گردشگری استانداری فارس و مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس در استانداری فارس برگزار شد گفت: استان فارس به واسطه پتانسیل های بالا در حوزه گردشگری می تواند سرمایه گذاران خارجی زیادی را از طریق برگزاری رقابت های مختلف ورزشی جذب کند.

وی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا اقتصاد در ورزش را متکی به دولت نمی دانند تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته، بیشترین سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ورزشی انجام می شود حال اینکه استان فارس نیز می تواند از طریق برگزاری رقابت های مختلف ورزشی توریست های بی شماری را به فارس بکشاند تا بتواند از این راه سرمایه گذاران خارجی را نیز به فارس جذب نماید.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس افزود: ما در دو سال گذشته با برگزاری چندین رویداد جهانی و بین المللی توانستیم بیش از دو هزار توریست را به شیراز بکشانیم؛ در رقابت های دو ماراتن، ورزشکاران 36 کشور جهان به شیراز آمدند و به این واسطه گردشگران زیادی از منطقه تخت جمشید و پاسارگاد دیدن کردند که این رویداد مهم علاوه بر اینکه بازتاب جهانی را برای فارس به ارمغان داشت؛ در حوزه اقتصاد و ثروت اندوزی نیز تأثیر خوبی بر جای گذاشت.

کامیاب با بیان اینکه در سال گذشته توفیقات خوبی در زمینه گردشگری ورزشی داشتیم خاطر نشان کرد: استان فارس به واسطه تمدن ۲۵۰۰ ساله و جاذبه های طبیعی و فرهنگی با مدیریت و برنامه ریزی صحیح، می تواند فعالیت های بی شماری در زمینه اقتصادی انجام دهد.

وی هدف از برگزاری این جلسه را تعامل با مدیران حوزه گردشگری و میراث فرهنگی استان دانست و گفت : چنانچه تفاهمی در این زمینه صورت بگیرد؛ در سال جاری می توان مسابقات مختلفی را متناسب با حوزه گردشگری استان برگزار کرد که خوشبختانه در حال حاضر زیرساخت‌های بسیار خوبی نیز در بحث اماکن تاریخی، فرهنگی و اقامت در استان وجود دارند و با این توانمندی ها می توان رقابت های بین المللی در رشته های مختلف ورزشی را در فارس را میزبانی کرد و برای استان پیشرفت های اقتصادی قابل توجهی را به وجود بیاوریم.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس ادامه داد: امروزه مقوله ورزش در هر جامعه ای یک فرصت است و اگر مدیران مربوطه با هم تعامل داشته باشند، محدودیت ها کاهش می یابد و به همین واسطه می توانیم چندین مسابقه خوب و با ارزش را در حوزه ورزش و جوانان برگزار کرده و توریستهای بیشتری را به استان جذب کنیم.