مدیر امور آب و فاضلاب روستایی رودسر گفت: با بهره برداری از آغاز عملیات اجرایی طرح تامین آب شرب بهداشتی و با کمیّت مناسب روستای چاکل این شهرستان 59 خانوارِ روستای چاکل از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهدی علیزاده گفت: برای این منظور یک باب مخزن 50 مترمکعبی، اتاقک کلریناتور و هزار و 400 متر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا می شود.

وی افزود: اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون ریال برای اجرای این طرح آب رسانی پیش بینی شده است.

علیزاده گفت: با بهره برداری از طرح مزبور 59 خانوارِ روستای چاکل از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی رودسر بیان کرد: اکنون 28 هزار و 511 مشترک روستایی شهرستان رودسر زیر پوشش شبکه آبرسانی قرار دارند.

وی گفت: فشار آب آشامیدنی روستای بازنشین سفلی از توابع بخش رحیم آباد شهرستان رودسر تقویت می شود.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی رودسر  گفت: به منظور رفع ضعف فشار آب شرب این روستای بازنشین سفلی از توابع بخش رحیم آباد شهرستان رودسر یکهزار متر لوله گذاری خط انتقال و 4 باب حوضچه تقلیل فشار اجرا می شود.

 علیزاده افزود: بیش از 4 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار برای این طرح هزینه خواهد شد.

وی گفت: با بهره برداری از طرح مزبور 449 خانوار از فشار مناسب آب شرب برخوردار می شوند.

تقویت کیفیت آب شرب بیش از دوهزار خانوار روستایی شهرستان شفت

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شفت با اعلام این خبر گفت: به منظور تقویت فشار آب شرب 850 خانوار روستاهای تکرم و دوبخشر 2 دستگاه پمپ 22 و 15 کیلوواتی در تاسیسات آبرسانی این روستاها نصب و راه اندازی شد.

فرید تقی مهر، اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را بیش از 200 میلیون ریال ذکر کرد.

وی با اشاره به مرمت لوله های انتقال آب شرب 200 و 250 میلی متری روستای تکرم گفت: با ترمیم این لوله ها از هدر رفتن 5 لیتر بر ثانیه آب آشامیدنی سالم و بهداشتی جلوگیری شد.

تقی مهر افزود: در راستای تامین کیفیت مناسب آب شرب روستاهای کمسار، کاظم آباد و کلاشم بالا نیز 6 باب مخزن ذخیره در مجموع به حجم 650 مترمکعب شستشو شدند.

 تقی مهربا بیان اینکه این روستاها دارای هزار و 400 مشترک آب شربند، افزود: بیش از 10 میلیون ریال برای شستشوی این مخازن هزینه شد.