مدیر عامل موسسه خیریه شجره طیبه ازمشکلات اقتصادی به عنوان بزرگترین معضل بر سرراه اقدامات آموزشی موسسه خیریه شجره طیبه نام برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، محمد رضا یزدان پناه در برنامه ضیافت افطار که به منظور تجلیل از خیرین این موسسه  برگزار شده بود، گفت: سال گذشته با توجه به دو برابر شدن میزان دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش کمک خیرین به این موسسه متأسفانه به کمتر از نصف تقلیل یافته که این ما را دچار معضلات و مشکلات فراوان اقتصادی نموده است.

وی از انعقاد تفاهم نامه بین این موسسه و اداره کل آموزش و پرورش به منظور استفاده از خدمات و امکانات این اداره در راستای اهداف خیریه که همان حمایت از نخبگان علمی می باشد خبر داد.

وی خدمات ارائه شده توسط این موسسه را در زمینه های آموزشی، کمک آموزشی، مشاوره و درمانی برشمرد و ادامه داد: متأسفانه بسیاری از افراد تحت پوشش ما به دلیل اینکه در خانواده هایی با تمکن مالی ضعیف زندگی می کنند به دلیل مشکلات سوء تغذیه گرفتار مشکلات عدیده ای در زمینه درمانی هستند که خیریه در صدد رفع بسیار ی از آنها بر می آید که عموماً هزینه زیادی را به خیریه تحمیل می کند.

مدیر عامل موسسه خیریه شجره طیبه در ادامه افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه در سال 96 خیرین نتوانستند به تعهدات مالی خود عمل کنند به طوری که ما در سال گذشته مجبور شدیم میبغ 300  میلیون تومان  را به عنوان قرض طویل المدت برای رفع احتیاجات افراد تحت پوشش خود تأمین کنیم.

محمد رضا یزدان پناه یاد آور شد: حدود ماهانه 700 خیر به ما  کمک می کنند و خیرها  به صورت محدود ماهیانه و خیرهای موردی را هم در مجموعه خود داریم که کاهش خیلی قابل ملاحظه ای داشته است.

اصفهان- مدیر عامل خیریه شجره طیبه

مدیر عامل موسسه خیریه شجره طیبه با اشاره به اینکه از هیچ ارگان یا نهاد دولتی تاکنون به این خیریه کمک نشده است ادامه داد: ما بین 6 الی 10 میلیون تومان به هر دانش آموز یا دانشجو به صورت موردی کمک می کنیم که این مبلغ کلاً از سمت خیرین تأمین می شود و انتظار داریم با توجه به تفاهم نامه ای که بین ما و آموزش و پرورش منعقد گردیده است از بودجه های بسیار که در زمینه آموزش در اختیار این اداره کل است مبلغی هم به دانش آموزان و دانشجویان نخبه تحت پوشش این خیریه قرار گیرد.

ازهزینه های دریافتی از خیرین ریالی برای هزینه های جانبی موسسه هزینه نمی گردد

عضو هیأت مدیره و معاونت آموزشی خیریه شجره طیبه نیز در حاشیه این ضیافت به خبرنگار موج گفت: یکی از مشکلاتی که ما درگیر آن هستیم پراکندگی دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش این خیریه در سطح استان و بعضاً در سطح کشور است که این پراکندگی باعث گردیده بحث آموزشی به صورت متمرکز فقط در تابستان به تحت عنوان اردوهای شجره طیبه انجام بگیرد.

علی آقاجانی افزود: به دلیل رشد این عزیزان در خانواده هایی که از نظر اجتماعی آسیب پذیر هستند یکی از دغدغه های مهم ما ارائه مشاوره به خانواده های این دانش آموزان است که از این حیث از کادر روانشناسی اجتماعی و کارشناسان روانشناس خانواده ما کمک های خوبی دریافت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه نخبگان علمی در این موسسه پس از طی مراحل ارزش یابی و قبولی در تست های CPI می توانند از کمک های این موسسه استفاده نمایند افزود: پس از اتمام مقطع ابتدایی و ورود به دبیرستان، یاورخواهان در سه دوره مورد حمایت قرار می گیرند دوره اول دبیرستان، دوره دوم که بیشترین تمرکز ما بر روی این دوره است و دانشجویان نیز از کمک های ما استفاده می کنند.

شجره طیبه 2

معاونت آموزشی خیریه شجره طیبه با بیان اینکه یاورخواهان این مجموعه به صورت مستقیم و غیر مستقیم تحت پوشش قرار می گیرند ادامه داد: به صورت مستقیم حدود 300 دانش آموز و دانشجو تحت پوشش خیریه هستند و به صورت غیر مستقیم نیز دانش آموزانی هستند که تحت پوشش قرار می گیرند که مجموعاً حدود 500 نفر را شامل می شود.

خدمات غیر مستقیم این موسسه فقط شامل خدمات آموزشی و مشاوره ای می باشد

علی آقاجانی از عملکرد این خیریه در امر کمک به نخبگان علمی تحت پوشش خود اعلام رضایت کرد و ادامه داد: حداقل 60 نفر از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای این موسسه وارد بازار کار شده اند که جمعی از آنان به صورت نیکوکار به جرگه خیرین این مجموعه پیوسته اند و ما را در این امر خطیر یاری می کنند.

معاونت آموزشی  خیریه شجره طیبه در پایان به تفاهم نامه منعقد شده بین این موسسه و آموزش و پرورش اشاره کرد و یادآور شد آموزش و پرورش می تواند یاریگر این موسسه باشد تا بتواند خدمات بهتر و بیشتری را به تعداد بیشتری از یاورخواهان ارائه نماید.