رئیس پلیس‌ راهنمایی و رانندگی استان گیلان با اشاره به افزایش 67 درصدی فوت شدگان موتورسیکلت بیان داشت: در دوماهه سال 97 متاسفانه 17 نفر در حوادث ترافیکی فوت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مج از گیلان، سرهنگ محمدرضا محمدی بیان کرد: علی‌رغم تمامی توصیه‌های پلیس در استفاده از موتورسیکلت و توجه به قوانین ترافیکی متاسفانه شاهد نقش 59 درصدی آنان در تصادفات منجر به فوت معابر درون شهری استان هستیم.

این مقام انتظامی افزود: استفاده از این وسیله نقلیه کوچک و آسیب‌پذیر که در فصل کشاورزی استان کاربرد بیشتری دارد لذا می طلبد استفاده کنندگان از این وسیله نقلیه نسبت به امنیت خود در هنگام تردد در معابر توجه بیشتری داشته باشند.

افزایش 67 درصدی فوت شدگان موتورسیکلت

وی با اشاره به افزایش 67 درصدی فوت شدگان موتورسیکلت بیان داشت: در دوماهه سال 97 متاسفانه 17 نفر در حوادث ترافیکی فوت کرده‌اند که از این تعداد 10 نفر از آنها موتورسوار بوده و در مدت مشابه سال قبل که 6 نفر بوده افزایش 67 درصدی دارد.

سرهنگ محمدی علت اصلی وقوع این حوادث را عدم توجه به جلو، عدم رعایت سرعت مطمئنه و واژگونی دانست و تصریح کرد: کارشناسان پلیس راهور در مصاحبه‌های صدا و سیما سایت‌های اطلاع رسانی پلیس، جراید و جلسه های آموزشی متقاضیان دریافت گواهینامه موتورسیکلت توصیه‌ها و هشدارهای لازم را ابلاغ می کنند اما شاهد کم توجهی و بی احتیاطی این قشر از رانندگان هستیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ضمن توصیه رانندگان وسایل نقلیه خصوصا موتورسیکلت سواران به رعایت قوانین ترافیکی و رانندگی ایمن از خانواده‌ها خواست تا در استفاده از این وسیله نقلیه نظارت بیشتری داشته باشند.