به گفته مدیرکل استاندارد فارس از کشف یک کارگاه غیرمجاز با شرایط غیر صنعتی و بهداشتی در حاشیه شهر شیراز و در یک باغ شخصی کشف شد که در آن به‌صورت غیرقانونی اقدام به تولید محصول مایع سفیدکننده بانام «تارا» در ظروف مختلف و با آدرس جعلی مشهد – کیلومتر 20 جاده قوچان می شد؛ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، مرتضی رهنما گفت: هفته گذشته بر اساس گزارش‌های مردمی، یک کارگاه غیرمجاز با شرایط غیر صنعتی و بهداشتی در حاشیه شهر شیراز و در یک باغ شخصی کشف شد که در آن به‌صورت غیرقانونی اقدام به تولید محصول مایع سفیدکننده با نام «تارا» در ظروف مختلف و با آدرس جعلی  مشهد – کیلومتر 20 جاده قوچان  می شد.

وی افزود: اداره کل استاندارد فارس در جهت حمایت از مصرف‌کنندگان و برخورد با متخلفین، ضمن هماهنگی با دادستانی شیراز، اقدام به پلمپ دستگاه‌های غیرمجاز کرده و پرونده را جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی ارسال کرد.

مدیرکل استاندارد فارس ادامه داد: کارگران مشغول در این کارگاه نیز اتباع بیگانه بوده که مراتب به اطلاع مراجع ذی‌صلاح رسانده شد.

رهنما در بخش دیگر سخنانش اظهار داشت: 10 کارخانه تولیدی دارای مجوز تولید مایع سفیدکننده تحت پوشش اداره کل استاندارد فارس با داشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد، مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: مایع سفیدکننده مصارف خانگی دارد و باید مشخصات، ترکیبات و نحوه استفاده و همچنین آدرس دقیق سازنده و تاریخ تولید آن به‌صورت کاملاً مشخص روی بطری بسته‌بندی حک‌شده باشد.

مدیرکل استاندارد فارس تصریح کرد: بطری‌های این مایع نباید دچار بادکردگی و عدم تعادل باشند که این موضوع نشان‌دهنده آزاد شدن بیش‌ازحد گاز کلر و کم شدن کارایی محصول است و همچنین به دلیل ماهیت لکه بری و خاصیت خورندگی این محصول ظروف بسته‌بندی باید عاری از هرگونه چکه کردن باشد.

رهنما در پایان خطاب به همه مردم شریف فارس تأکید کرد: این محلول به هیچ عنوان نباید با محلول اسیدی تمیزکننده سرویس‌های بهداشتی، اصطلاحاً «جوهر نمک» به طور هم‌زمان استفاده شود.