موج

شهرام لاسمی :

سخن با کودکان به دور از زبان خودشان فاقد تاثیرپذیری لازم بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج ازمشهد، شهرام لاسمی در گفتگو با خبرنگار موج، اظهار داشت: با کودک باید با زبان خودشان صحبت کرد تا مفاهیم و آموزه‌ها برایشان قابل درک باشد، من از دهه ۶۰ در حوزه کودکان و در برنامه‌های کودک فعال هستم و در قالب زبان اشاره موارد آموزنده و مورد نیاز کودکان را به آنها منتقل می‌کنم.

وی افزود: در برنامه قلقلی نقش کودک بی‌ادب را بازی کردم که بچه‌ها را متنبه می‌کرد و پس از صحبت‌هایی که می‌شد وبه اشتباهش پی می‌برد و پشیمان می‌ شد و همین اجراها در برابر کودکان برای آنها به عنوان یک درس عبرت بزرگی بود که سراغ کار بد، زشت و خطا نروند.

هنرمند نقش قلقلی با بیان اینکه شخصیت قلقلی اجراهای بی‌کلام و با کلام زیادی را داشته است، خاطرنشان کرد: در جمع کودکان بی‌کلام‌ها بسیار موثرتر و ثمربخش‌تر از با کلام‌ها بوده است و باید با زبان کودک با کودکان صحبت کرد تا مفاهیم و آموزه‌ها برایشان قابل درک باشد و این آثار از طریق شبکه‌های جهانی جام‌جم و سحر برای ایرانی‌های خارج از کشور وغیرایرانی‌ها به زبان‌های انگلیسی، عربی، آذری، اردو و کردی پخش می‌شود.

لاسمی تصریح کرد: من به دلیل بی‌مهری مسئولان از تهران به مشهد کوچ کردم و تولید هر برنامه‌ای نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی بوده که هیچکدام را شاهد نبودم، اما در مشهد همراهان زیادی دارم و کودکان این شهر بهتر استقبال کرده‌اند ،مسئولان استانی و مدیران صداوسیمای خراسان رضوی نیز قول حمایت لازم را داده‌اند.

وی تاکید کرد: در نخستین جشنواره بین‌المللی هنرهای نمایشی جیگی‌‌جیگی من اثرم را با همان شخصیت و کارکتر قلقلی (بی‌کلام) در پردیس تاتر مستقل اجرا می‌کنم و معتقدم که شخصیت و جایگاه این هنرمند بسیار بزرگ بوده و هست و می‌خواهم که در نزد مردم همچون این شخصیت باشم.

هنرمند نقش قلقلی با بیان اینکه جیگی‌جیگی در زمان حیاتش خودش را وقف شادی بچه‌های آن زمان کرد، گفت: جیگی‌جیگی در عین سادگی خود را به بزرگترین جایگاه رساند و بهترین پاداشش هم خاکسپاری در حرم مطهر امام رضا(ع) بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها