مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: 12 هزار دانش آموز خوزستانی برای ورود به دوره متوسطه دوم مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان رقابت می کنند.

به گزارش خبرگزاری خوزستان، محمد تقی زاده با بیان اینکه آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، رأس ساعت ۹صبح روز جمعه ۱۱خردادماه در سراسر کشور به‌صورت هم‌زمان برگزار می‌شود، تشریح کرد: داوطلبان می‌توانند از دوشنبه هفتم خردادماه جهت دریافت کارت ورود به جلسه به سامانه azmoon.medu.ir   مراجعه و نسبت به چاپ کارت‌ها و ثبت مهر از طریق محلی که در سامانه مشخص‌شده است، اقدام کنند.

تقی زاده با اشاره به اینکه تعداد 8 هزار و 679 دانش آموز در 40 مدرسه نمونه دولتی دوره متوسطه دوم در خوزستان مشغول تحصیل هستند، بیان داشت: داوطلبان ورود به مدارس نمونه دولتی برای 3 هزار و 80 صندلی پایه دهم متوسطه دوم با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. در پایه دهم تعداد 675 صندلی در رشته ریاضی، 1755 صندلی در رشته تجربی و 650 صندلی نیز در رشته انسانی وجود دارد.  

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان عنوان کرد: باتوجه به ظرفیت ها داوطلبان برای ورود به 16 دبیرستان متوسطه دوم سمپاد خوزستان باید برای 539 صندلی پایه دهم با یکدیگر به رقابت بپردازند که از این تعداد 196 صندلی برای رشته ریاضی فیزیک، 202 صندلی برای رشته علوم تجربی و 141 صندلی برای رشته علوم انسانی وجود دارد.