مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: خبرجمع آوری معتادان از جزیره قشم و انتقال آنها به بندر خمیر صحت ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم با نادرست خواندن اخبار جمع آوری معتادان از جزیره قشم و انتقال آنها به بندر خمیر، اظهار داشت: بازدید مشترک شبکه بهداشت قشم و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از محل زندگی معتادان در درگهان، با هدف شناسایی معتادان در معرض خطر ایدز و اتخاذ تدابیر لازم برای درمان و مداوای آنها انجام گرفته است.

دکتر حمیدرضا بهزادی افزود: در گذشته نیز این بازدیدهای دوره ای به منظور آسیب شناسی معتادان انجام گرفته است و سازمان منطقه آزاد قشم در زمینه آسیب های اجتماعی با شبکه بهداشت همکاری داشته که بازدید اخیر مدیرعامل سازمان نیز در همین راستا می باشد.

وی اضافه کرد: جمع آوری معتادان از سطح جزیره بر عهده ی نهادهای متولی و ذیربط بوده و شبکه بهداشت و درمان قشم هیچ نقشی در این زمینه ندارد.

بهزادی، توزیع رایگان سرنگ جهت جلوگیری از انتقال بیماری ایدز و درمان رایگان از طریق مرکز مشاوره بیماری های رفتاری را از جمله اقدامات شبکه بهداشت قشم عنوان کرد و اظهار داشت: مرکز مشاوره بیماری های رفتاری (مانند ایدز و هپاتیت) جنب درمانگاه شهید ذاکری قشم واقع شده که به صورت رایگان خدمات شناسایی، مشاوره و درمان به مراجعه کنندگان ارائه نماید.