استاندار فارس در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شیراز و صدرا اعلام داشت: خط دوم انتقال آب سد درودزن به شیراز ۷۴ درصد و محور دوکوهک به صدرا 30 درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، اسماعیل تبادار، ظهر امروز از دو پروژه خط دوم انتقال آب از درودزن به شیراز و همچنین پروژه جاده دوکوهک به صدرا بازدید و روند اجرای این دو پروژه و پیشرفت آن ها را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

وی در بازدید از روند اجرای پروژه خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شهرستان شیراز، با تأکید بر اینکه پروژه انتقال آب درودزن به شیراز یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه های در دست اجرا است، اظهار داشت: بهره برداری از این خط انتقال آب، ضریب اطمینان بالایی برای آب رسانی به شیراز فراهم می کند.

نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه روند اجرای پروژه یاد شده مناسب است و تاکنون از پیشرفت فیزیکی 74 درصدی برخوردار است؛ افزود: به رغم مشکلاتی که از نظر عملیاتی و تأمین اعتبار در این پروژه وجود داشت ولی اقدامات مؤثری برای پیشرفت پروژه انجام شده که امیدواریم در سال 97 شاهد بهره برداری از آن باشیم.

استاندار فارس ادامه داد: خط دوم انتقال آب درودزن به شیراز نزدیک به 77 کیلومتر طول دارد و اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است.

تبادار افزود: امیدواریم با همکاری و تلاش مضاعف دستگاه های متولی و پیمانکار مربوطه، این پروژه مهم و اثرگذار به زودی و با موفقیت به پایان برسد و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی همچنین از قول مساعد وزیر نیرو برای تخصیص اعتبارات بیشتر به این پروژه خبر داد و ابراز امیدواری کرد که بخش های باقی مانده از مطالبات پیمانکار نیز تأمین شود.

به گزارش موج، قرارداد اجرای پروژه خط دوم آب‌رسانی به شیراز از سد درودزن از سال 1390 منعقدشده است و کارفرمای آن شرکت سهامی آب منطقه‌ای فارس و پیمانکاران آن قرارگاه خاتم‌الانبیاء و مؤسسه نیروگستر هستند. طول این پروژه 77 کیلومتر است که در آن احداث یک ایستگاه پمپاژ و سه مخزن جمعاً با حجم 60 هزار مترمکعب، یک‌رشته تونل به طول چهار هزار و 800 متر و یک تصفیه‌خانه نیز توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.

استاندار فارس در بازدید از پروژه های عمرانی شیراز و صدرا اعلام داشت

نماینده عالی دولت در فارس همچنین از روند اجرای جاده دوکوهک به شهر جدید صدرا (ورودی دوم صدرا) نیز  بازدید کرد و از پیشرفت ۳۰ درصدی این پروژه خبر داد.

استاندار فارس با بیان اینکه اتمام پروژه مذکور که در سه باند رفت و سه باند برگشت ساخته خواهد شد، سبب تسهیل رفت و آمد و ساماندهی ترافیک غرب شیراز به ویژه شهر صدرا خواهد شد که بر تسریع در تکمیل این پروژه تأکید کرد.