رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: واحد دانشگاهی بندرعباس در نظر دارد در راستای استانداردسازی، ارتقای کیفیت کالا و ارائه خدمات تخصصی و بازرسی به جامعه، شرکت خدمات آزمایشگاهی با کادر مجرب و متخصص راه‌اندازی کند.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی باقری در دیدار با مدیرکل استاندارد استان هرمزگان، افزود: استانداردسازی به گونه ای صیانت از حق مردم و سرمایه های ملی است. این دانشگاه با دارا بودن آزمایشگاه های معتمد و کارشناسان متخصص می تواندخدمات قابل قبولی به جامعه ارائه دهد.

باقری با اشاره به زیرساخت ها و فضای مناسب برای فعالیت های علمی و پژوهشی در این دانشگاه اظهار کرد: 10 هزار متر مربع فضای پژوهشی با 40 آزمایشگاه بیانگر قابلیت بالای علمی و پژوهشی این دانشگاه است.

این مسئول امکانات و تجهیزات آزمایشگاه ها را کامل و به روز دانست و عنوان کرد: آزمایشگاه های دانشگاه با بهره مندی از داشته های خود این پتانسیل را دارند تا بتوانند با فراهم کردن شرایط لازم و عملیاتی کردن کار، گام مهمی در استانداردسازی کالا در جامعه بردارند.

همچنین مدیرکل اداره استاندارد استان هرمزگان با اعلام رضایت از زیرساخت ها و ایجاد آزمایشگاه های معتمد در این دانشگاه تصریح کرد: با بررسی های صورت گرفته، دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با اعطای مجوزهای لازم از این اداره رسما فعالیت خود را در امر استانداردسازی آغاز کند.

باقرزاده با بیان اینکه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات در استان یکی از مهم ترین مسائلی است که مسئولان باید با حساسیت و توجه ویژه به آن بپردازند، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون عمل می کنیم و نظارت ما برای تامین سلامت آحاد جامعه است و انتظار داریم به گونه ای عمل شود که محصول بی کیفیت به دست مردم نرسد.

وی اضافه کرد: اداره کل استاندارد استان هرمزگان آمادگی دارد تا با مشارکت نهادها و دستگاه های ذی‌ربط از جمله دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ، نقش موثرتری در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی ایفا کند.