رئیس اداره شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان گیلان با تأکید بر عدم دریافت شهریه در مدارس شاهد گفت: ثبت نام را تنها از طریق سامانه سجا امکان پذیر است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد ابراهیم سرعتی با اعلام این خبر گفت: از 17 تا 19 خرداد ماه، پیامکی به اولیا ارسال تا آنها از پذیرش فرزندانشان در مدارس شاهد باخبر شوند و از 20 تا 27 خرداد به ارائه مدارک بپردازند؛ بنابراین مدیران مدارس شاهد پس از بررسی مدارک، نتیجه قطعی ثبت نام را از 27 خرداد تا سوم تیرماه به اطلاع اولیا می رساند.

وی اول تا چهاردهم تیرماه را فرصت ثبت نام پایه هفتم در مدارس شاهد عنوان و اعلام کرد: اولیا مدارک را از 17 تا27 تیرماه به مدرسه ارائه می دهند تا نتیجه قطعی ثبت نام از 28 تیرتا سوم مرداد ارائه شود.

رئیس اداره شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان گیلان ادامه داد: در پایه دهم، اولیا می توانند ثبت نام اولیه را از دهم تا 24 تیرماه انجام دهند و پس از ارائه مدارک از 26 تیرماه ،‌از سوم تا 17 مرداد ماه نتایج قطعی ثبت نام از طریق پیامک به اطلاع خانواده می رسد.

ثبت نام  تنها از طریق سامانه سجا امکان پذیر است

سرعتی ثبت نام را تنها از طریق سامانه سجا به نشانی:  saja.medu.ir  امکان پذیر دانست و تصریح کرد: ثبت نام دانش آموزان میان پایه در هر سه دوره تحصیلی از اول تا دهم مردادماه انجام می شود.

عدم دریافت شهریه در مدارس شاهد

وی با تأکید بر عدم دریافت شهریه در مدارس شاهد خاطرنشان کرد:  بابت کلاس های فوق برنامه و مکمل که در برنامه رسمی مدارس شاهد وجود دارد، براساس مصوبه، مبالغی دریافت می شود و فرزندان فرهنگیان نیز می توانند از 40 درصد تخفیف برخوردار شوند.

هیچ آزمونی برای ورود به مدارس شاهد برگزار نمی شود

رئیس اداره شاهد و امورایثارگران آموزش و پرورش گیلان اظهار کرد: هیچ آزمونی برای ورود به مدارس شاهد برگزار نمی شود و پذیرش تنها براساس اولویت و ارائه مدارک شاهد و ایثارگران در درجه اول و دانش آموزان برتر علمی، فرزندان فرهنگیان، خیرین و شاغلین در بنیاد شهید در درجه دوم صورت می گیرد.

گفتنی است در حال حاضر 13 هزار و 220 دانش آموز در 45 مدرسه شاهد استان گیلان تحصیل می کنند.

استان گیلان 375 هزار دانش آموز دارد.