فرماندار رشت گفت: دستگاه های اجرایی مربوطه برای جذب تسهیلات اشتغال زایی بایستی حرکت جهادی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید محمد احمدی تسهیلات اشتغال زایی در بخش اشتغال روستایی را 93 میلیارد تومان عنوان و خاطر نشان کرد: در این بخش نیز تاکنون 70 درصد اعتبارات مصوب شده است.

فرماندار رشت با بیان این که دستگاه های اجرایی مربوطه برای جذب تسهیلات اشتغال زایی بایستی حرکت جهادی داشته باشند، اظهار کرد: که تسهیلات اشتغال زایی در دو بخش فراگیر و روستایی با سایر تسهیلات اشتغال زایی در سال های گذشته تفاوت دارد؛بنابراین ضروریست تا پرونده های ثبت شده در سامانه کارا به دقت بررسی و متقاضیان پاسخ مناسبی دریافت کنند.

فعالیت بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی

وی با اشاره به فعالیت بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی و این که بایستی نسبت به عملکرد بانک ها در پرداخت این تسهیلات نیز قضاوت درستی داشته باشیم، اظهار کرد: هر پرونده ای که تکمیل و به بانک معرفی شده، تسهیلات را دریافت کرده است.

فرماندار شهرستان رشت بیان داشت: تکمیل پرونده های مربوط به متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی که با ارائه طرح در سامانه کارا ثبت نام کرده اند نیز بایستی با سرعت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

اشتغال زایی از برنامه های مهم دولت است

احمدی  با بیان اینکه اشتغال زایی از برنامه های مهم دولت است و انتظار داریم که در مقوله اشتغال زایی دستگاه های اجرایی همه توان خود را بکار گیرند؛ افزود: تاکنون حدود 20 درصد اعتبار 222 میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال زایی در بخش اشتغال فراگیر جذب شده که آمار قابل قبولی نیست.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه اولویت دولت حفاظت از بیت المال و محیط زیست است گفت: هیچ گاه نمی‌خواهیم برای سرمایه گذاری و اشتغال، محیط زیست را از بین ببریم، تصمیمات دولت در یک چهار چوب قانونی می باشد و از تصمیمات هیجانی جلوگیری می‌کنیم.