رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: بر اساس قانون، اخذ مجوز اقتصادی و تسلیم اظهارنامه مالیاتی شرط لازم برای بهره مندی فعالان اقتصادی مناطق آزاد از معافیت های مالیاتی است

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بر لزوم رعایت قوانین تصریح و اظهار داشت: با عنایت به جایگاه قوانین مناطق آزاد و اینکه این قوانین در محدوده منطقه باید ملاک عمل قرار گیرد، لازم است تا همه دستگاه های اجرایی با توجه به اهمیت این قوانین در چهار چوب قانون مصوب عمل کنند.

رفع دغدغه های سرمایه گذاران منطقه در کارگروه رفع موانع تولید منطقه آزاد انزلی

وی با اشاره به مصوبات اخذ شده در خصوص رفع دغدغه های سرمایه گذاران منطقه در کارگروه رفع موانع تولید منطقه آزاد انزلی افزود: برخی از مسائل مطرح شده با برقراری ارتباط مستمر و مناسب بر طرف خواهند شد و تسهیل و تسریع حضور سرمایه گذاران از اهداف اصلی سازمان منطقه آزاد انزلی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: اخذ مجوز اقتصادی و تسلیم اظهار نامه مالیاتی برای بهره مندی فعالان اقتصادی از مزایا و معافیت های قانونی مالیاتی در این منطقه لازم بوده و می بایست با تسریع و کاهش بروکراسی اداری و با اجرای دقیق قوانین علاوه بر رفع موانع تولید از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان حمایت می شود.

رییس هیات مدیره سازمان تصریح کرد: با توجه به موارد مطروحه در جلسه از اداره کل مالیاتی انتظار داریم در چهارچوب قوانین و مقررات مناطق آزاد نسبت به اجرای قانون اقدام نماید.

برگزاری جلسه کار گروه به منظور رفع مشکلات سرمایه گذاران منطقه آزاد انزلی

جواد انوری مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان در این نشست با تاکید بر شفافیت و عدالت مالیاتی، از آمادگی اداره کل متبوع خود برای برگزاری جلسه کار گروه به منظور رفع مشکلات سرمایه گذاران منطقه آزاد انزلی خبر داد و گفت: می توان با برگزاری دوره های آموزشی قوانین مناطق آزاد که تابع قوانین خاصی است زمینه افزایش دانش تخصصی در این حوزه و رفع موانع تولید و حمایت از فعالان اقتصادی را فرآهم نمود و مناطق آزاد تابع قوانین مالیاتی مخصوص خود هستند.

در ادامه این نشست طالب پور عضو موظف هیات مدیره و معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ماده 13 قانون نحوه اداره مناطق آزاد گفت:  شرط برخورداری از معافیت مالیاتی در مناطق آزاد تسلیم اظهار نامه در موعد مقرر بوده و به تشریح مشکلات فعالان اقتصادی در این حوزه پرداخت.

منطقه آزاد انزلی با نگاه ملی خود محرک توسعه ملی و استان است

 آرش فرزام صفت، جانشین معاونت اقتصادی استانداری گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی با نگاه ملی خود محرک توسعه ملی و استان است بر لزوم ارتباط دو سویه میان فعالین اقتصادی منطقه با اداره کل مالیاتی استان جهت رفع مسائل تأکید کرد.

در این نشست رییس انجمن کارآفرینان و سرمایه گذاران بهمراه رئیس هیات مدیره شهرک صنعتی شماره یک منطقه آزاد انزلی و نمایندگان جامعه بازاریان و بازرگانان ضمن قدردانی از حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی و اداره کل امور مالیاتی استان به بیان دغدغه های خود پرداختند.