کمیته بندری و دریایی به ریاست حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان با حضور همتی، استاندار هرمزگان و راستاد، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، کمیته بندری و دریایی مجلس روز گذشته با حضور همتی استاندار هرمزگان و راستاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و به ریاست حسین هاشمی تختی در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
هاشمی تختی در این نشست با اشاره اهمیت بنادر هرمزگان در اقتصاد ملی و انتظار مردم از نقش متقابل بنادر در توسعه منطقه ای، اظهار کرد: برنامه های کلان سازمان بنادر همواره مورد توجه و نظارت مجلس و کمیسیون عمران قرار داشته و تاکنون در جلسات متعددی آخرین وضعیت حمل و نقل دریایی و توسعه عملیات و ظرفیت بنادر مورد بررسی قرار داده ایم.
وی افزود: نیاز به توسعه روز افزون بنادر جنوبی کشورمان همواره احساس می شود و رقبای منطقه ای در این حوزه بسیار فعال تر از ما عمل کرده اند و باید عزم خودمان را برای جبران عقب افتادگی ها دوچندان کنیم.
نماینده بندرعباس درباره توسعه بنادر محلی نیز عنوان کرد: اثر بخشی بنادر به فعالیت حرفه ای و تخصصی در طول دو دهه اخیر سرمایه بالایی را در بنادر سرمایه گذاری کرده است که به ایفای نقش مطلوب تر بنادر کمک فراوانی کرده است. 
رئیس کمیته بنادر و دریانوردی و صنایع دریایی در مجلس بر اهمیت رفع سریع موانع ساخت بندر چند منظوره خمیر نیز تاکید کرد و عنوان داشت: این شهر ساحلی با در اختیار داشتن یک بندر چند منظوره می تواند توسعه ویژه ای یابد و مشکلات احصاء شده این طرح باید سریعتر برطرف شود.
در این نشست راستاد مدیرعامل سازمان بنادر گزارش جامعی را از وضعیت بنادر هرمزگان تشریح و همتی استاندار هرمزگان نیز برنامه های دولت را در حوزه سواحل تشریح و خواستار همگرایی جمعی در میان ادارات و سازمان های دست اندرکار در این حوزه شد.
همچنین مقرر شد تا مقدمات برگزاری مناقصه مجتمع بندری خمیر انجام و عملیات اجرایی آن بلافاصله آغاز شود.