دادستان مشهد:

با همکاری تمام مجموعه‌های دخیل در بحث مبارزه با مواد مخدر، کارگروهی ویژه برای ساماندهی بحث مبارزه با موادمخدر باید ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، غلامعلی صادقی دادستان مشهد صبح امروز در همایش بررسی عملکرد تبیین برنامه‌های پیش ‌رو در حوزه فعالیت‌های مواد مخدر اظهار کرد: امروز رد پای مواد مخدر واعتیاد درتمام نقاط مختلف جامعه دیده می‌شود و برای حل این معضل نیازمند برنامه‌ ریزی و تلاش بیشتر هستیم.

وی با انتقاد از برخی صحبت‌ها مبنی بربرخورد نکردن با جرائم مواد مخدر، آن را یک اشتباه خواند و افزود: اگر فداکاری‌ها و جان‌ فشانی‌های صورت گرفته در بحث مبارزه با مواد مخدر نبود، امروز به‌ مراتب وضعیت بدتری داشتیم.

دادستان مشهد ادامه داد: برای بحث مبارزه با مواد مخدر، پیشنهاد من این است که بسته‌ هایی حاوی نکات آموزشی، پیشگیرانه و مقابله‌ ای برای رده‌های سنی مختلف، پیش‌ بینی شود و به تمام مجموعه‌ هایی که دراین خصوص با مشکلاتی مواجه هستند، ارائه شود تا همه مردم بدانند درصورت مواجهه با مواد مخدر چه اقداماتی باید انجام دهند.

صادقی با بیان اینکه برای رسیدن به این بسته‌ها نیازمند یک همبستگی و همفکری میان مجموعه‌ های مختلف و استفاده از نظرات کارشناسان در قالب یک کارگروه هستیم، بر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و ادامه داد: پس از ارائه این بسته به مجموعه ‌های مختلف در جامعه، می‌توان به نحوه اجرای آن نظارت داشت، همچنین، با کم ‌کاری‌ها برخورد کرد.

وی گفت: امروز آنچه در خط مقدم به تنهایی دراین حوزه فداکاری می‌ کنند، پلیس، نیروهای امنیتی و دستگاه قضایی هستند اما باید همه دستگاه‌ها پای کار بیایند.

دادستان مشهد در آخر افزود: موضوع کالای قاچاق نیزیکی دیگر از مباحثی است که باید نگاه بیشتری در این حوزه داشته باشیم، باید با مبادی ورودی کالای قاچاق به خراسان رضوی برخورد شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها