استاندار هرمزگان گفت: با پیگیری هایی که انجام شده و براساس مصوبه رئیس جمهوری و هیئت دولت به استان طی دو سال آینده بیمارستان 531 تخت خوابی با استانداردهای بین المللی در بندرعباس افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، فریدون همتی در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری و هیئت دولت در بخش بهداشت و درمان استان هرمزگان، به پروژه بیمارستان 531 تخت خوابی بندرعباس اشاره کرد و اظهار داشت: باید این بیمارستان که از پروژه های مصوب سفر ریاست جمهور و وزیر بهداشت به استان هستند تا پایان سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه تاخیر در روند آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 531 تخت خوابی بندرعباس غیرقابل قبول است، افزود: باید هر چه سریعتر عملیات اجرایی این پروژه آغاز و با در نظر گرفتن تمامی نیازهای آن تا پایان سال 98 به بهره برداری برسد.

استاندار هرمزگان احداث فضاهای درمانی را یکی از نیازهای ضروری استان دانست و تصریح کرد: باید بیمارستانی با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای بین المللی برای مردم هرمزگان ساخته شود که در بیمارستان 531 تخت خوابی بندرعباس تمامی این موارد در نظر گرفته شده است.

همتی خاطرنشان کرد: با پیگیری هایی که انجام شده و براساس مصوبه رئیس جمهوری و هیئت دولت به استان طی دو سال آینده بیمارستان 531 تخت خوابی با استانداردهای بین المللی در بندرعباس افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به بیمارستان زنان و زایمان 130 تخت خوابی شریعتی بندرعباس، بیان داشت: این پروژه که از مصوبات سفر هیئت دولت به استان است با 60 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال جاری باید به بهره برداری برسد.

استاندار هرمزگان به احداث بیمارستان 160 تخت خوابی شهرستان میناب به عنوان یکی دیگر از پروژه های مصوب سفر هیئت دولت اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز باید تا پایان سال 98 تکمیل شود.

همتی در خصوص طرح توسعه بیمارستان کودکان بندرعباس، عنوان کرد: با توجه به اینکه این طرح توسط خیرین قرار است احداث شود، به منظور حمایت از خیرین هر کمکی که لازم باشد را انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به طرح احداث 350 خانه بهداشت در روستاهای هرمزگان، اضافه کرد: استان تعهدات خود را در قبال این پروژه انجام خواهد داد و دانشگاه علوم پزشکی نیز باید 350 خانه بهداشت جدید احداث کند.

استاندار هرمزگان سرعت بخشیدن به روند عملیات اجرایی پروژه های درمانی استان را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: یکی از دغدغه های بنده تامین نیاز مردم در بخش بهداشت و درمان است که این امر تنها با سرعت بخشیدن به این گونه پروژه ها امکان پذیر است.