مرتضی یاقوتی خبرنگار و عکاس خوزستانی در حین عکاسی از آتش سوزی در پارک ربیع منطقه آخر آسفالت اهواز مورد حمله شدید ماموران منطقه یک شهرداری اهواز قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، شب گذشته به دلیل رخ دادن آتش سوزی در پارک ربیع در نزدیکی منطقه آخر آسفالت اهواز مرتضی یاقوتی به این منطقه رفته اما در حین عکاسی با ممانعت نیروهای منطقه یک شهرداری اهواز مواجه شد.

این خبرنگار عکاس گفت: باوجود نشان دادن کارت خبرنگاری و ارایه توضیحات لازم به ماموران، با برخورد فیزیکی سه مامور مواجه شدم ، از آنها خواستم که تا آمدن مامور نیروی انتظامی منتظر باشند اما آنها با برخورد تند مرا به زمین اندخته و بار دیگر مورد ضرب و شتم قرار دادند.

یاقوتی با اشاره به اینکه لباس و تجهیزات دوربین عکاسی ام آسیب دید افزود: نیروهای اجراییات تلاش داشتند به زور مرا سوار خودروی اجراییات شهرداری کنند.

وی تصریح کرد: در نهایت با یکی از همکاران عکاس خود تماس گرفته و تقاضای کمک کردم. با حضور همکار و نیروی انتظامی ماموران اجراییات متواری شدند.

 این عکاس خوزستانی افزود: درحال حاضر از طریق خانه مطبوعات و حراست شورای شهر پیگیر این مساله هستم.

توضیحات شهردار منطقه یک اهواز در خصوص ضرب و شتم عکاس اهوازی

در همین خصوص مهراب فلسفی زاده شهردار منطقه یک اهواز در خصوص اتفاق پیش آمده برای  عکاس خبری اهوازی در شامگاه گذشته  بیان داشت: این موضوع به جد پیگیری می شود و هر گونه اسائه ادب به اصحاب رسانه شایسته نیست. قطعا  از این عکاس دلجویی خواهیم کرد.

وی گفت : شهرداری منطقه یک اهواز  از این عکاس خبری دعوت کرده است  تا با حضور در  شهرداری منطقه یک ضمن دلجویی  از این فعال عرصه رسانه ،  برخورد لازم با عامل و یا عوامل اتفاق پیش آمده صورت خواهد گرفت .