معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، با تاکید بر ارجحیت مطالعه کتاب بر مطالعه الکترونیکی، عنوان کرد: تاکید اهل فن بر ورق زدن کتاب است تا مطالعه اینترنتی.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، امروز سه‌شنبه یکم خرداد ماه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی لرستان، گفت: برای کتاب خواندن نیاز به فضای کتابخانه داریم و باید روی فرهنگ کتابخوانی تلاش کنیم.

وی، به برخی تناقض‌های در رفتار و نگرش مردم نسبت به کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: وقتی نمایشگاهی برپا می‌شود بیشترین بازدید و خرید را داریم اما سرانه مطالعه ما پایین است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با بیان این مطلب که در حوزه کودک و نوجوان، نقش والدین در افزایش سرانه مطالعه نقش موثر است، اضافه کرد: همه ما به عنوان مسئولان و اولیا تلاش کنیم.

خجسته‌پور عدم پرداخت سهم نیم درصد شهرداری‌ها قصه پرغصه‌ای در حوزه کتاب ذکر کرد و ادامه داد: در سال جاری مبنای 500 میلیون تومان را در نظر بگیریم که تا پایان شهریور 250 میلیون توسط شهرداری‌ها واریز شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در خصوص کتابخانه 17 شهریور گفت: در این کتابخانه بین نهاد کتابخانه‌ها و آموزش و پرورش تفاهم نامه‌ای منعقد شده و سهم هر کدام از این کتابخانه مشخص شود.

موضوع کتابخانه‌های سیار در انجمن‌های شهرستانی نصمیم‌گیری شود

وی، پیگیری مقام‌سازی کتابخانه‌ها را به شورای فنی واگذار کرد و گفت: دستگاه‌های مرتبط استان، پیگیر تکمیل کتابخانه‌ها باشند و بحث کتابخانه‌های سیار در انجمن شهرستان‌ها تصمیم‌گیری شود.

فرماندار بروجرد، در رفع معارض کتابخانه دینارآباد اقدام کند

خجسته‌پور به ایجاد کتابخانه‌های مشارکتی با همکاری دهیاران‌ در سطح روستاها اشاره و افزود: فرمانداران در تمام کمیته‌های برنامه‌ریزی مسئول نهاد کتابخانه‌ها را به عنوان مدعو دعوت کنند و فرمانداری بروجرد نسبت به رفع معارض کتابخانه دینارآباد اقدام کند.