نائب رئیس شورای شهر اهواز گفت: مقرر شده در راستای تحقق اهداف شهرداری مبنی بر جاده های ترافیکی موجود در شهر، جاده کمربند ۲ اهواز، ایجاد پل واقع در چهارشیر، مبلمان شهری و سایر کارهای عمرانی مبلغ 500 میلیارد تومان وام بگیرد.

مهران باباپور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج خوزستان، گفت: با توجه به اینکه 3 الی 4 ماه به عمر هیئت رئیسه شورا باقی نمانده گلایه های یکی از اعضای شورا از ریاست منطقی بوده و توقعات به جایی از ریاست دارد.

باباپور با بیان اینکه ریاست شورا در چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز در جواب انتقادات  فتح الله حاجتی یکی از اعضای شورای شهر اهواز توضیحات را داده و درخواست این عضو شورا را در ادامه عملی خواهد کرد، گفت: توقع و درخواست آقای حاجتی از ریاست شورا مبنی بر تداوم و استمرار بر عملکردها و کارها، ممکن است درخواست و دغدغه های مردم نیز باشد.

وی با بیان اینکه مقرر شده 500میلیارد تومان در جهت کارهای عمرانی وام گرفته شود، تصریح کرد: این وام در راستای تحقق اهداف شهرداری مبنی بر جاده های ترافیکی موجود در شهر، جاده کمربند ۲ اهواز، ایجاد پل واقع در چهارشیر، مبلمان شهری و سایر کارهای عمرانی هزینه می شود.

نایب رئیس شورای شهر اهواز با اشاره منابع تضمین وام ها، بیان کرد: بخشی از ضمانت ها توسط دولت و بخش دیگر آن را شهرداری با املاکی که در اختیار دارد تأمین شده زیرا بانک ها بدون دریافت ضمانت وامی پرداخت نمی کنند.

وی با بیان اینکه قراردادهای میان شهرداری و بانک ها در اکثر کلانشهرها وجود دارد، اضافه کرد: در سال های گذشته بسیاری از شهرها چون شیراز، اصفهان و تبریز از این مزایا استفاده کرده و شاهد پیشرفت شهر شده اند درصورتی که ما با عدم استفاده از این امکانات و وام ها باعث عقب ماندن از سایر کلانشهرها در بحث توسعه شهری شده ایم.

 180اتوبوس شهری اهواز در سال جاری کولردار می شوند

باباپور با بیان اینکه در سطح شهر حدود 180 اتوبوس خط واحد وجود دارد، یادآور شد: تعداد 110 اتوبوس کولردار بوده و 25 اتوبوس در حال کولردار شدن و برای نصب کولر در بقیه اتوبوس ها به 50میلیون تومان سرمایه نیاز بوده که در سال جاری این امر محقق می شود.

وی در پایان با اشاره به برنامه های شهرداری اهواز در ماه مبارک رمضان، بیان کرد: در برنامه های معاونت فرهنگی شورا تصمیم گرفته شده تا در سطح شهر ایستگاه های توزیع افطار برای روزه داران ایجاد شود.