معاون سیاسی ،امنیتی واجتماعی استاندار کردستان اظهار کرد: هر آنچه را که به دست آورده‌ایم از برکات امام راحل است لذا باید در برنامه‌های ایام ارتحال امام خمینی(ره)، اقدامات و شخصیت ایشان برای نسل جوان بازگو و تبیین شود تا به حقیقت وجودی امام پی ببرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ حسین خوش‌اقبال امروز در جلسه هماهنگی مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و راهپیمایی روز قدس بیان نمود:هر آنچه را که به دست آورده‌ایم از برکات امام راحل است.

وی در این جلسه که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: برنامه‌های سالگرد ارتحال امام باید به گونه‌ای باشد که دشمنان متوجه شوند ملت، همان ملتی است که انقلاب را با امام راحل شروع کرد و امروز نیز با قدرت پشت سر مقام معظم رهبری همراه انقلاب در حرکت است.

معاون سیاسی ،امنیتی استاندار کردستان با عنوان این مطلب که نقش مردم در همراهی امام برای پیروزی انقلاب اسلامی انکارناپذیر است، گفت: لذا باید نقش مردم در مراسمات سالگرد ارتحال بنیانگدار انقلاب هم دیده شود.

وی خاطرنشان کرد: هر آنچه را که به دست آورده‌ایم از برکات امام راحل است لذا باید در برنامه‌های ایام ارتحال امام خمینی(ره)، اقدامات و شخصیت ایشان برای نسل جوان بازگو و تبیین شود تا به حقیقت وجودی امام پی ببرند.

خوش‌اقبال همچنین تاکید داشت: باید در برنامه‌ها عشق و علاقه مردم کردستان به امام راحل، رهبری و انقلاب دیده شود چرا که مردم ما ثابت کرده‌اند که همیشه همراه انقلاب بوده و هستند.

وی ادامه داد: مسوولان نسبت به مردم مسوولیت بیشتری دارند و باید در این برنامه‌ها در کنار مردم باشند که یقینا دلگرمی برای مردم خواهد بود ضمن اینکه باید بدانیم اگر مسوولی نسبت به آرمان‌های امام و انقلاب بی‌توجه باشد به امام و انقلاب جفا کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بر این نکته هم تاکید کرد، که باید برنامه‌ها و مراسماتی که در استان برگزار می‌شود، در نشستی آسیب‌شناسی شده و نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود تا برای مناسبت‌های دیگر نقاط ضعف را برطرف کرد.

نکته دیگر مراسمات که به نظر خوش‌اقبال ناخوشایند به نظر می‌رسید، شلوغ‌بودن جایگاه سخنران مراسمات است که تمامی مسوولان برای ایستادن در بالای جایگاه به نوعی رقابت می‌کنند.

وی اذعان داشت: منبعد باید متولی مراسمات به این نکته توجه داشته باشد که جز نماینده ولی فقیه، نماینده عالی دولت و سخنران مراسم کسی در بالای جایگاه نباشد چرا که این موضوع از دید مردم توصیف خوبی ندارد.

زمان حرکت کاروان زائران مرقدحضرت امام(ره)

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان هم در این جلسه اظهار کرد: امام خمینی(ره) پرچم مبارزه با ظلم و فساد را در جهان برافراشت.

محمدقاسم سیاوشی افزود: بازخوانی شکل‌گیری سیره امام(ره)، معرفی امام به عنوان شخصیت محوری افزایش وحدت و آگاهی‌بخشی، بهره‌گیری از سخنان رهبری، الزامات فرهنگی و تبلیغی، فضاسازی تبلیغات محیطی و راه‌اندازی ستاد هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت ارتحال امام در تمامی شهرستان‌های استان از اهداف و رویکردها برنامه‌های ما در این ایام است.

وی بزرگداشت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران را پاسداشت اندیشه‌ها و آرمان‌های امام خواند و بیان کرد: ویژگی‌های زندگی شخصی و اجتماعی امام برای همگان الگو است.

سیاوشی خاطرنشان کرد: امسال کاروان زائران حرم مطهر امام خمینی(ره) بعد از ظهر روز سیزدهم خردادماه امسال از مسجد جامع سنندج و بعد از اجرای مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام اعزام می‌شود.