مدیرکل دفتر امور خارجی شهرداری شیان چین گفت: روابط 27 ساله شهر شیان چین و اصفهان نیازمند توسعه، تحکیم و تقویت است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، وانگ شیاوژن با اشاره به این که روابط 27 ساله شهر شیان چین و اصفهان، نیازمند توسعه، تحکیم و تقویت است، خاطر نشان ساخت: هدف ما از سفر به اصفهان نیز تحکیم و تقویت این روابط است و امیدواریم بتوانیم روابط خود با اصفهان را بهتر از گذشته ادامه دهیم.

وی با بیان این که اصفهان بسیار زیباتر از گذشته شده، اظهار کرد: وجود درختان و فضای سبز موجود، لطافت و زیبایی خاصی به این شهر بخشیده است. 

مدیرکل دفتر امور خارجی شهرداری شیان چین افزود: قرار است اجلاس بزرگ راه ابریشم از 7 تیر ماه در شهر شیان چین برگزار شود که از شهردار اصفهان نیز دعوت می کنیم در صورت امکان در این اجلاس حضور یابند.

شهردار اصفهان نیز در این دیدار اظهار کرد: خواهرخواندگی اصفهان با شهر شیان چین در سال های گذشته به دلیل تناسب ها و اشتراکات بسیار زیاد میان این دو شهر شکل گرفته و این اشتراکات مانند سابقه پایتخت بودن، داشتن مساجد بزرگ، جمعیت زیاد، دارا بودن آثار تاریخی و میراثی متعدد، هنوز هم زمینه ساز همکاری و ارتباطات دو شهر است.

شهرداری اصفهان

قدرت الله نوروزی تأکید کرد: شهرداری اصفهان به شدت علاقمند به گسترش این روابط در حوزه های مختلف است.

وی با بیان اینکه روابط ایران و چین به ویژه پس از انقلاب روابط بسیار خوبی بوده است، تصریح کرد: باید در شرایط فعلی نیز بتوانیم ارتباط و تعاملات خود را در حوزه های اقتصادی و مبادلات بانکی گسترش دهیم.

شهردار اصفهان ادامه داد: با توجه به در حال توسعه بودن شهر اصفهان، شرکت های مختلفی از کشور چین می توانند در بخش های مختلف مانند حوزه گردشگری، روابط بازرگانی، هنری، میراث فرهنگی، محیط زیست، سرمایه گذاری کرده و بر اساس توافق نامه هایی که در گذشته با شهر شیان چین امضا شده، وارد عمل شوند.