فرماندار قصرشیرین از تصویب 125 طرح اشتغال‌زا با تخصیص 240 میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، فرامرز اکبری در خصوص آخرین وضعیت طرح‌های اشتغال‌زای روستایی، عشایری و فراگیر قصرشیرین، ابراز داشت: طرح‌های اشتغال‌زا در بخش‌های کشاورزی، صنایع‌دستی، خدماتی، دام‌پروری و زنبورداری برنامه‌ریزی و اجرایی می‌گردد.

وی افزود: با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها، زمینه اشتغال 354 تن از افراد جویای کار در قصرشیرین فراهم می‌شود.

فرماندار قصرشیرین اظهار داشت: از مجموع طرح‌های مصوب شده در کارگروه اشتغال شهرستان، 70 طرح با 125 میلیارد ریال اعتبار در کمیته فنی استانداری کرمانشاه به تصویب رسیده و برای پرداخت تسهیلات به هشت بانک عامل معرفی شدند که درمجموع زمینه اشتغال 203 تن از افراد جویای کار منطقه را نیز فراهم می‌کند.

اکبری اعلام داشت: از مجموع طرح‌های مصوب در کمیته فنی استانداری کرمانشاه، 58 طرح با 80 میلیارد ریال اعتبار از محل اشتغال روستایی و عشایری و 12 طرح نیز با 45 میلیارد ریال اعتبار از محل اشتغال فراگیر به بانک‌های عامل معرفی شدند.

پرداخت 6 میلیارد و 540 میلیون ریال تسهیلات به طرهای اشتغالزا

وی افزود: از مجموع طرح‌های معرفی‌شده به بانک‌های عامل، تاکنون 6 میلیارد و 540 میلیون ریال تسهیلات برای 22 طرح در بخش‌های میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و کشاورزی با اشتغال‌زایی 23 تن پرداخت‌شده است.

فرماندار قصرشیرین تصریح کرد: ایجاد طرح‌های اشتغال‌زای پایدار در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته از رویکردهای اصلی دولتمردان به شمار می‌رود و در این راستا دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و بانک‌های عامل باید در کمترین زمان کار پیگیری استعلام متقاضیان طرح‌های اشتغال‌زا را انجام دهند.