دبیر اجرایی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت خوزستان از برگزاری این نمایشگاه از 30 اردیبهشت تا 7 خرداد در موزه هنرهای معاصر اهواز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سید کریم موسوی دبیر اجرایی دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم خوزستان بیان داشت: فرایند اجرایی و تشکیل شوراهای گوناگون مشورتی، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه از اواخر اسفند ماه سال ۹۶ آغاز شده و مقررر شد همچون دوره‌های پیشین نمایشگاه همزمان با دهه نخست ماه مبارک رمضان از ٣٠ اردیبهشت تا ٧ خرداد در موزه هنرهای معاصر اهواز آماده استقبال از بازدیدکنندگان است.

دبیر اجرایی نمایشگاه قرآن و عترت عنوان کرد: رویکرد جدید معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید بر طرح‌های اثربخش، ایده‌های نو، و برنامه های متفاوت و جذاب است کما اینکه از طرح‌ها و ایده‌های جذاب فرهنگی مرتبط با معارف قرآن کریم و اهل‌بیت (ع) نیز به‌ صورت ویژه حمایت می‌شود.

موسوی تصریح کرد: دو سیاه چادر قومیت عرب و بختیاری و نزدیک به 10 غرفه مردم نهاد به شکل فروش به نفع برخی ارگان‌ها، گروه‌ها و اقشار آسیب پذیر نیز برای بازدید کنندگان برپا می‌شود.

وی افزود: یکی دیگر از کارهای جدی که امسال در نمایشگاه انجام می‌شود برگزاری حلقه‌های معرفتی است که در طول نمایشگاه برپا می‌شود و مردم به شکل چهره به چهره و پرسش و پاسخ بسیاری از پرسش‌های دینی، اجتماعی و معضلات خود را با کارشناسان مربوطه مطرح کنند.

معاون قرآن و عترت اداره کل ارشاد خوزستان خاطر نشان کرد: ناشرانی نیز از استان‌هایی مانند تهران، مشهد و همدان کتب مربوط به این حوزه را در نمایشگاه عرضه می‌کنند. کتاب، نرم‌افزارهای قرآن، قلم‌های قرآنی و در بخش کودک نیز هر آنچه که مربوط به کودک قرآنی است عرضه می‌شود.