نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در خصوص استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بر این اساس چون طرح رد نشده بود و صرفا دارای ایراد بود، در تلاش هستیم موضوع را بررسی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهرداد بائوج لاهوتی در خصوص ارزیابی استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: با اشاره به اینکه شورای نگهبان طرح را مخالف قانون اساسی دانسته بود اما ایرادات قابل رفع است، اظهار کرد: بر این اساس چون طرح رد نشده بود و صرفا دارای ایراد بود، در تلاش هستیم موضوع را بررسی کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مجلس نهم طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی مطرح شد اما با ایراد شورای نگهبان مواجه گردید، باید یادآور شد که پرونده این مهم بسته نشد.

برگزاری جلسه مشورتی نمایندگان با شورای نگهبان

وی ادامه داد: در هفته جاری تعدادی از نمایندگان با برخی از اعضای شورای نگهبان جلسه مشورتی در این خصوص برگزار خواهد کرد تا نظرات آنها را دریافت کنند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین پس از برگزاری جلسه مشخص خواهد شد که تا چه میزان می توان ایرادات را برطرف کرد و اینکه آیا طرح به مجلس یازدهم می رسد یا خیر؟