معاون وزیر ورزش در حوزه بانوان گفت: ستادی در وزارت ورزش راه‌اندازی کردیم تا بتوانیم در چهلمین سالگرد انقلاب مطالبات مردم را پیگیری کنیم و من بحث استادیوم‌های آبادان و خرمشهر را در آن ستاد مطرح می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، نخستین جلسه شورای ورزش منطقه آزاد اروند با حضور مسئولین کشوری، قائم مقام و مسئولین سازمان منطقه آزاد اروند در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

در این جلسه فریبا محمدیان معاون وزیر ورزش در حوزه بانوان بیان داشت: یکی از شروط تأسیس مناطق آزاد بحث زیرساخت‌ها است و در غیر این صورت این مجوز ساقط می‌شود و شرط دوم نیز مسئولیت‌های اجتماعی است.

وی گفت: ما دستگاه‌ها را جدا از هم نمی‌بینیم و یکی از مسائلی که در حوزه توسعه میدانی کشور موردبحث بود احداث، تأسیس و راه‌اندازی سازمان‌های مناطق آزاد در استان‌های مشابه خوزستان هرمزگان مازندران و دیگر مناطق است.

محمدیان ادامه داد: ما قطعاً به دنبال توسعه ورزش در مناطق آزاد هستیم، خرمشهر را مانند کف دست می‌شناسم چون از خانواده خرمشهر هستم، طعم جنگ را چشیده‌ام و می‌دانم به چه معنی است و انتظار دارم زنان در برنامه‌ها دیده شوند چراکه ما در برنامه‌ها هم زنان  و هم مردان را می‌بینیم.

وی  بیان کرد: زنان و مردان باید دوشادوش همدیگر پیش بروند. من درد و افسردگی مردم آبادان و خرمشهر را می‌دانم و در درمانش پیش‌قدم هستم. اگر امروز در آبادان هستیم برای این است که بگوییم ما در کنار شما هستیم.

محمدیان عنوان کرد: ستادی در وزارت ورزش راه‌اندازی کردیم تا بتوانیم در چهلمین سالگرد انقلاب مطالبات مردم را پیگیری کنیم و من بحث استادیوم‌های آبادان و خرمشهر را در آن ستاد مطرح می‌کنم.

معاون زنان وزیر ورزش و جوانان گفت: منابع دولتی نمی‌تواند در ورزش حرفه‌ای هزینه شود اما فدراسیون‌های ورزشی مأموریت ویژه از سوی وزیر دارند تا برای شهرهای کم برخوردارتر شرایط ویژه‌ای را در ورودی‌ها ببینند.

 38 میلیارد تومان در بخش ورزش طی 4 سال در منطقه آزاد اروند صرف شد

عبدالله کعبی قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند در نشست با معاون وزیر ورزش در محل این سازمان اظهارکرد: ما بر اساس نیازهای شهر در زمینه‌های مختلف عمل می‌کنیم. در آبادان و خرمشهر 38 میلیارد تومان در 4 سال در بخش ورزش هزینه کردیم.همچنین در بخش‌های درمان، عمران روستایی و شهری و آموزش‌وپرورش نیز اعتباراتی تخصیص دادیم.

 وی اظهار کرد: نحوه همکاری ما با دستگاه‌های اجرایی به این شکل است که 50 درصد کار را تقبل کنیم و مابقی را سازمان یا نهاد مربوطه پرداخت می‌کند.

کعبی ادامه داد: منطقه آزاد اروند تنها جایی است که بالای 85 درصد درآمد خود  را صرف هزینه‌های عمرانی کرده و کمترین هزینه ما صرف اعتبارات جاری می‌شود تا بخش عمران توسعه پیدا کند.

وی گفت: آمادگی داریم با وزارت ورزش هم همکاری داشته باشیم و هرچقدر اعتبار تخصیص داده شد به همان میزان نیز از طرف ما پرداخت می‌شود.

620 رویداد ورزشی در 8 ماه در منطقه آزاد اروند برگزارشده است

پیمان ادیبی مدیر توسعه اجتماعی و ورزشی سازمان منطقه آزاد اروند در نشست با معاون وزیر ورزش در سازمان منطقه آزاد اروند گفت: طی ماه‌های گذشته موافقت شد هیئت‌های ورزشی زیر نظر اداره ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند فعالیت کنند و تاکنون 17 هیئت ورزشی به همین منظور معرفی شدند.

ادیبی اذعان داشت: اخیراً تعدادی تیم‌های ورزشی از منطقه آزاد اروند در رشته‌های مختلف  رکوردهایی را در کشور زدند و توانستیم در رشته بوکس هم  سهمیه جدیدی کسب کنیم.

مدیر توسعه اجتماعی و ورزشی سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: قبلاً تمامی ورزشکاران منطقه باید برای حضور در مسابقات کشوری در مسابقات استانی شرکت می‌کردند اما امروز دیگر با این شرایط مواجه نیستیم.

وی خاطر نشان کرد:620 رویداد ورزشی در 8 ماه در منطقه آزاد اروند برگزارشده است که 13 مسابقه قهرمانی کشوری،70 مسابقه استانی، 203 محلی و 10 دوره‌های مربی‌گری ازجمله این رویدادها بوده‌اند.