۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به شهرستان تربت حیدریه توسط بسیج سازندگی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، حسین صادق، مسئول بسیج سازندگی تربت حیدریه اظهار داشت: امسال جهادگران بسیجی تربت حیدریه در 18 گروه کمک کننده و با انتخاب دهستان رقیچه طرح اعتلای منطقه هدف را در روستاهای محروم بخش کدکن این شهرستان اجرا می‌کنند.

مسئول بسیج سازندگی تربت حیدریه خاطرنشان کرد: در این اردوها که از ابتدای تیرماه تا پایان شهریور با حضور یک هزار جهادگر بسیجی از اقشار مختلف اعم از محلات، دانش اموزی، دانشجویی، مهندسین، کشاورزی، دانشجویی و جامعه پزشکی برگزار می شود، 18 گروه جهادی در مدت 7 تا 10 روز به صورت شبانه روز در مناطق محروم بخش کدکن مستقر می‌شوند.

وی بیان کرد: در این مدت جهادگران بسیجی در عرصه‌های عمران و آبادانی، آموزشی، بهداشت و درمان، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی اسلامی نیز فعالیت خواهند کرد.

صادق ادامه داد: دهستان رقیچه شامل روستاهای محروم بخش کدکن، یک لنگی، تنگی، پنگی، نصرت آباد، نوزه، حصار یزدان، حاج بیگی، عبدآباد، چین کلاغ، چولانک، ده مناز و رقیچه است.

وی با اشاره به اشتغالزایی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان ماموریت دوم بسیج سازندگی  افزود: برای تحقق  شعار سال 96 حدود 20 میلیارد ریال به افراد دارای طرح تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده و 67 شغل نیز در این شهرستان ایجاد شده است.

مسئول بسیج سازندگی تربت حیدریه در پایان افزود: در راستای محرومیت زدایی از مناطق روستایی و محروم سال گذشته نیز بسیج سازندگی 20 گروه جهادی متشکل از یک هزار جهادگر بسیجی در عرصه‌های عمران و آبادانی، بهداشت و درمان، اقتصاد مقاومتی، فرهنگی، سبک زندگی اسلامی به روستاهای تربت حیدریه، رشتخوار و زاوه اعزام کرده است.