رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان میناب گفت: در نخستین روز از ماه مبارک رمضان ۱۸ گاوداری پرواری در شهرستان میناب به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، عباس راستی گفت: هر گاوداری با تسهیلات ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومانی و با سود ۴ درصد به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد واگذار شده است.

وی با بیان اینکه هر یک از گاوداری‌ها در یک دوره نه ماهه بیش از ۲ تن گوشت قرمز تولید می‌کنند، افزود: برای اجرای این طرح‌ها ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و ۵۴ نفردر گاوداری‌ها مشغول کار هستند.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۳۰ طرح در زمینه‌های دامداری، کشاورزی، صنفی، صیادی و پنل‌های خورشیدی با اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی واگذار شده است و ۶۰ نفر مشغول فعالیت هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان میناب افزود: پارسال ۴۸۳ طرح با اعتبار ۷ میلیارد و ۸۳۳ میلیون تومان به مددجویان واگذار شد که ۳۵۱ نفر به خودکفایی رسیدند و ازحمایت کمیته امداد امام خمینی خارج شدند.

عباس راستی گفت: از آغاز طرح خودکفایی در سال ۸۵ تاکنون بیش از ۳ هزار خانوار در شهرستان میناب خودکفا شدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان میناب گفت: در حال حاضر ۷ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند و پیش بینی می‌شود تا پایان امسال ۷۰۰ طرح با اعتبار بیش از ۱۱ میلیارد تومان به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد واگذار شود.