استاندار لرستان از ابلاغ 202 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر به استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، سید موسی خادمی از ابلاغ 202 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر به استان لرستان خبر داد و گفت: 50 تا 60 درصد تسهیلات جذب شده است.

وی با اشاره به برگزاری کارگروه اشتغال لرستان اظهار کرد: عمده بحث در این کارگروه، جذب تسهیلات اشتغال فراگیر و پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری از محل صندوق توسعه ملی است.

استاندار لرستان با بیان اینکه تسهیلات روستایی و عشایری با نرخ 6 درصد پرداخت می‌شوند، گفت: این تسهیلات، ارزان و خوب بوده و البته در جذب آن نیز رقابت وجود دارد که تاکنون بخشی از این تسهیلات برای استان جذب‌ شده است.

خادمی با تأکید بر اینکه تا پایان خرداد و حداکثر تیر امسال باید همه منابع تخصیص داده‌شده در این زمینه جذب شود، افزود: در این راستا برنامه و سهمیه‌ای برای بانک‌ها تعیین‌ شده که هر هفته نسبت به جذب این منابع اقدام کنند تا سهم خود را در پایان زمان مقرر جذب کنیم.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر نیز بیان کرد: در این راستا چند بانک در استان هستند که درزمینهٔ پرداخت این تسهیلات ضعیف هستند که در جلسه کارگروه اشتغال به آن‌ها تأکید شد که در پرداخت تسهیلات سرعت داشته باشند.

وی با اشاره به ابلاغ 202 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر به استان گفت: از این میزان حدود 50 تا 60 درصد جذب‌شده و مابقی آن نیز در حال جذب است.

استاندار لرستان همچنین به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا نیز حدود 50 تا 60 درصد تسهیلات تخصیصی جذب‌ شده است.

پرداخت تسهیلات 5 میلیونی با کارمزد 4 درصد به فعالان مشاغل خانگی

سید موسی خادمی تاکید کرد: مردم می‌توانند از تسهیلات مشاغل خانگی استفاده کنند و در قالب ضوابط اداره کار، 5 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 6 درصد دریافت کنند.

رسانه‌های لرستان اطلاع‌رسانی کنند

استاندار لرستان از رسانه‌ها خواست تا در رابطه با جزئیات پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به مردم اطلاع‌رسانی کنند.