رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل ازبرگزاری آیین ملی جزء خوانی امامزاده محمد هلال بن علی(ع) شهرستان آران و بیدگل در ماه مبارک رمضان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان گفت: آیین ملی جزء خوانی قرآن کریم، برای نهمین سال متوالی و با حضور قاریان ممتاز بین المللی در جوار حرم مطهر امامزاده محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

وی افزود: امسال نیز آیین ملی جزء خوانی، در جوار حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع)، برای نهمین سال متوالی، همراه با پخش زنده از شبکه قرآن، شبکه مرکز استان اصفهان و برای اولین بار، از  رادیو قرآن، برگزار می شود.

وی با اشاره به انتخاب جزء خوانی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع) به عنوان آیین برتر کشوری در سال گذشته در ادامه تصریح کرد: در این آیین معنوی، خادمان افتخاری حرم مطهر این امامزاده جلیل القدر و عوامل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، با نیتی خالص و به صورت خود جوش فعالیت می کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: حضور نوجوانان و جوانان عاشق اهل بیت(ع) ، معماری ایرانی- اسلامی حرم مطهر، حضور قاریان برجسته ی کشوری و بین المللی، نظم و انضباط، فضای معنوی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع)، از ویژگی های برجسته ی این آیین ملی است.

حرم هلال بن علی

حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان افزود: در آیین جزخوانی امسال، به منظور پیوند قرآن با شهدا، هر روز ماه مبارک رمضان، به نام 10 شهید مدفون در گلزار شهدای حرم مطهر نام‌گذاری و حاضران ثواب قرائت قرآن را به روح این شهدای والا مقام تقدیم می کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل بیان کرد: آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع)، از سال 1389 تاکنون و پس از آستان قدس رضوی و حرم حضرت معصومه (س)، به‌عنوان سومین مکان مذهبی کشور، میزبان برنامه جزء خوانی ویژه رمضان، همراه با پخش زنده این مراسم از صدا و سیما است.

حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل، شمالی ترین نقطه استان اصفهان، 100 کیلومتری قم و 6 کیلومتری کاشان واقع شده است.