نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود آنکه بسیاری از آموزشگاهای کنکور مافیایی بوده و فعالیت آن‌ها غیرقانونی است که تلاش می‌شود در پی خذف کنکور آن‌ها نیز برچیده شوند اما آموزشکده‌های قانونی امکان ادامه فعالیت را با کمی تغییر پیدا خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جبار کوچکی نژاد درخصوص تکلیف 13 هزار آموزشگاه  کنکور در کشور و افراد شاغل در آن پس از حذف کنکور، گفت: اگرچه کنکور تا چند سال دیگر برای همیشه برچیده می‌شود اما آموزش و تقویت دانش‌آموزان و دانشجویان در دروس و مقاطع مختلف همچنان ادامه خواهد داشت به همین دلیل معتقدم این آموزشکده‌ها با کمی تغییر کاربری می‌توانند ادامه فعالیت دهند.

نیاز کشور به مهارت‌آموزی است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که نیاز کشور به مهارت‌آموزی است این آموزشکده‌ها می‌توانند به سمت مهارت‌آموزی و تدریس دروس فنی و حرفه‌ای به صورت تئوری و عملی حرکت کنند.

آموزشگاهای قانونی امکان ادامه فعالیت را با کمی تغییر پیدا خواهند کرد

وی با بیان اینکه با تمامی این اوصاف نمی‌توان منکر حذف تشکیلات زائد برخی از این آموزشکده‌ها شد، اضافه کرد: با وجود آنکه بسیاری از این آموزشگاهای کنکور مافیایی بوده و فعالیت آن‌ها غیرقانونی است که تلاش می‌شود در پی خذف کنکور آن‌ها نیز برچیده شوند اما آموزشکده‌های قانونی امکان ادامه فعالیت را با کمی تغییر پیدا خواهند کرد.

اساتید آموزشگاه‌های کنکور پس از حذف کنکور می‌توانند با دانشگاه‌ها همکاری کنند

کوچکی‌نژاد معتقد است از آنجا که در دانشگاه‌های آزاد، علمی کاربردی و پیام نور جای خالی بسیاری وجود دارد، بسیاری از اساتید آموزشگاه‌های کنکور پس از حذف کنکور می‌توانند با دانشگاه‌ها همکاری کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین از طرفی حذف کلاس کنکور و آموزشگاه‌های آزاد و کلاس‌های خصوصی را با آزادی‌های فردی شهروندان در تناقض دانست و گفت: این کار در شرایط سخت اقتصادی کشور موجب بیکاری و ناامیدی بسیاری از جوانان که در این آموزشگاه‌ها مشغول به کار هستند می‌شود لذا وظیفه دولت پس از حذف کنکور نظارت بر این بازار و ایجاد فضای رقابتی و جلوگیری از کم‌فروشی و تقلب و تشکیل انحصار است.