رئیس کمیته امداد منطقه دو بندرعباس از اعزام 387 مددجو در سال 96 از محل کمک‌های خیران و منابع امداد به مشهد مقدس و عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیاوش عامری، با اشاره به اینکه اردوهای تفریحی و مذهبی هرساله باهدف تعمیق باورهای دینی مددجویان انجام می‌شود، گفت: سال گذشته 201 نفر از مددجویان به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام‌شده‌اند که ۸۵ نفر از این مددجویان در قالب طرح شوق زیارت و با کمک خیران در این اردوی زیارتی شرکت کردند.

رئیس کمیته امداد منطقه دو بندرعباس همچنین از اعزام 186 نفر از مددجویان بندرعباسی به عتبات عالیات در سال 96 خبر داد و بیان کرد: ۸۵ نفر از این مددجویان نیز با مشارکت خیران نیکوکار و موسسه خیریه به این سفر زیارتی اعزام‌شده‌اند.

وی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح شوق زیارت و اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی را نشاط افزایی و تقویت رفتارهای دینی در بین مددجویان و همچنین تحکیم بنیان خانواده و تقویت روابط منطقی و عاطفی در بین خانوارهای تحت حمایت اعلام کرد.

عامری گفت: امیدواریم در سال جاری نیز با مشارکت خوب خیران در طرح شوق زیارت بتوانیم زمینه حضور تعداد زیادی از مددجویان تحت حمایت را به سفرهای زیارتی


و عتبات عالیات فراهم کنیم تا نیازمندانی که به علت عدم تمکن مالی توانایی رفتن به این سفرهای زیارتی ندارند به آرزوی خود برسند.