درراستای مقابله با زمین خواری و حفظ و صیانت از انفال و اراضی ملی، عملیات اجرای حکم رفع تصرف از 174 متر مربع از اراضی ملی شهر دشتی از توابع شهرستان پارسیان اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری پارسیان گفت: باتلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان و نیز همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی 174 مترمربع از اراضی ملی تصرفی در شهرستان پارسیان از دست متجاوزان و سودجویان خارج و به اراضی ملی برگردانده شد.

خزعل خواجه افزود: در پی عملیات گشت زنی نیروهای یگان حفاظت شهرستان در این منطقه مبنی بر تصرف بخشی از اراضی ارزشمند ملی، موضوع در دستور کار مجموعه یگان حفاظت منابع طبیعی قرار گرفت که پس از هماهنگی های لازم مشخص شد اراضی ملی مربوط به پلاک 11642 موسوم به دشتی از توابع شهرستان پارسیان توسط سودجویان تخریب وتصرف و حصارکشی شده است.

وی تصریح کرد: با انجام هماهنگی های لازم با مراجع قضایی و نیز تلاشهای شبانه روزی عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان با حضور دادستان شهرستان و عوامل انتظامی شهرستان در یک عملیات زمین‌ تصرف شده توسط 1 دستگاه لودر رفع تصرف و حصارکشی هایی که بصورت غیر قانونی در اراضی ملی انجام شده بود تخریب شد .

خواجه در پایان  ارزش ریالی اراضی ملی آزاد شده را 140 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: مردم می‌توانند هرگونه آتش‌سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی و ... را از طریق تماس با شماره ۱۵۰۴ «کد امداد جنگل و مرتع فرماندهی یگان حفاظت از منابع طبیعی» اطلاع دهند تا با متجاوزان برخورد شود.