گروه تئاتر تی‌تووک با اجرای نمایش «مکبث زار» جشنواره بین‌المللی تئاتر آذربایجان را افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، نمایش «مکبث زار» کاری از گروه تئاتر «تی‌تووک» به کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی و تهیه‌کنندگی سولماز همت‌زاده پس از حضور در مسکو همزمان با روز جهانی تئاتر، در جشنواره بین‌المللی تئاتر آذربایجان هم به روی صحنه رفت.

 این نمایش که بیش از ۱۰ سال از نخستین اجرای آن می‌گذرد، تاکنون بیش از صد اجرا داشته و در کشورهای مختلف اجراشده است. اجرای مکبث زار در جشنواره بین‌المللی آذربایجان، دهمین حضور بین‌المللی این نمایش بود.

این نمایش با همکاری مشترک گروه تئاتر تی‌تووک و باران زاگرس (آ مده‌آ) اجرا می‌شود. پشت‌کوهی پیش‌ازاین نمایش مکبث زار را در شهرهای تهران، بندرعباس و شهرکرد و در کشورهای آلمان، روسیه، ارمنستان و هند روی صحنه برده بود.

گفتنی است که این نمایش در سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر فجر نیز در شهرهای یزد و آمل به صحنه رفته و با استقبال بی‌نظیر تماشاگران روبه‌رو شده بود.

 در این نمایش مجید کشاورز، داوود اسلامی، بهروز عباسی، حسین اصیلی، بهنام پانیزه، الهام اسکندری و سارا شاهمرادی به‌عنوان بازیگر حضور دارند.

 همچنین بهرنگ عباسپور آهنگساز، مرتضی اولی‌بندری، عماد زارعی، امین باسره و یاسمن آوخ نوازنده و عسل امین‌نیا دستیار کارگردان گروه را همراهی خواهند کرد.

به گزارش موج، جشنواره بین‌المللی تئاتر آذربایجان از ٢٣ تا ٣٠ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود که نماینده هرمزگان آغازگر این رویداد بین‌المللی بود.