غلامرضا محمودی، گفت: کمبود اعتبار باعث تاخیر در تکمیل پروژه کتابخانه شماره دو شهرستان پلدختر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر گفت: کمبود اعتبار، عامل اصلی عدم تکمیل پروژه کتابخانه شماره 2 پلدختر است.

غلامرضا محمودی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی و نهضت مطالعه مفید شهرستان پلدختر بابیان اینکه کمبود اعتبار و مشکلات عدیده ناشی از آن ساخت کتابخانه شماره دو پلدختر را به تأخیر انداخته است اظهار داشت: مشکل دیگر کتابخانه شماره دو پلدختر دریافت سند رسمی آن است که هنوز منتظر تک‌برگ این سند هستیم تا بتوانیم اقدام‌های بعدی در رابطه با پروانه ساخت را ادامه دهیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر، افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده در دو سال اخیر و حمایت شورای برنامه‌ریزی شهرستان پلدختر روند احداث کتابخانه شماره دو رشد داشته و مراحل پایانی را طی می‌کند.

وی، ابراز امیدواری کرد که با تدوین سازوکار مناسب بودجه لازم را از طریق کمیته برنامه‌ریزی بودجه شهرستان اخذ شود و شاهد بهره‌برداری از این پروژه مهم فرهنگی در آینده‌ای نزدیک باشیم.

اعتبار کتابخانه پلدختر چشمگیر است اما تخصیص نیافته

محمودی گفت: مشکل اعتبارات در پروژه‌های عمرانی به توان مالی دولت برمی‌گردد و در سال گذشته برای پروژه کتابخانه شماره 2 پلدختر اعتبار خوبی اختصاص یافت که رقم پایینی از آن تخصیص داده شده است.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر، افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر امسال نیز رقمی را به کمیته برنامه‌ریزی شهرستان پیشنهاد کرده تا به استان ارائه دهند، چنانچه این اعتبارات از ردیف بودجه نفت و گاز تأمین شود کتابخانه شماره دو پلدختر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی، گفت: انس با کتاب موجب افزایش سرانه مطالعه و توسعه این فرهنگ می‌شود و کتابخانه‌ها پایه‌های فرهنگ جامعه محسوب می‌شوند و باید به این امر توجه ویژه‌ای شود.

غلامرضا محمودی به اجرای برنامه‌های متنوع در کتابخانه‌های عمومی شهرستان در چندماهه اخیر اشاره کرد و افزود: نقش کتابخانه عمومی در اعتلای فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی بی‌بدیل است و زحمات کارکنان این اداره جای تقدیر دارد.