فرمانده انتظامی پلدختر گفت: نیروی انتظامی براساس وظیفه ذاتی خود، با روزه خواران و هنجارشکنان در ماه مبارک رمضان برخورد قانونی می کند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، سرهنگ صفر عبدالوند، گفت: امر به معروف و نهی از منکر اولویت نخست نیروی انتظامی در ایام ماه رمضان است که همگام با علما، روحانیت، شورای تامین، نیروهای سپاه و مردم شهرستان به این وظیفه عمل می کند.

فرمانده انتظامی پلدختر، افزود: رمضان ماه میهمانی خدا و نزول قرآن است که در آن لیالی قدر وجود دارد و هر مسلمان باید سعی کند با روزه داری در این ماه خود را برای بهره بردن از فیوضات این شب ها آماده کند.

وی ادامه داد: با ورود به ماه مبارک رمضان همه باید حرمت این ماه را نگه دارند و مردم در رابطه با پیشگیری از جرایم همکاری لازم را با نیروی انتظامی داشته باشند.

رئیس پلیس پلدختر، تاکید کرد: به طور دقیق در قانون مجازات اسلامی به مجازات روزه خواری در ملاعام اشاره نشده اما در ماده 638 این قانون آمده است که تظاهر به هر عمل حرامی در انظار عمومی جرم است و فرد خاطی به حبس و شلاق محکوم می شود.

عبدالوند، اظهار داشت: روزه خواری علاوه بر معایبی که دارد و در دین مبین اسلام عملی حرام محسوب می شود در بعد اجتماعی نیز به نوعی بی احترام به حقوق سایر شهروندان و مومنان روزه داری است.

فرمانده انتظامی پلدختر، افزود: کسی که به صورت آشکارا روزه خواری می کند به حقوق دیگران و احترام به شهروندان واقف نیست که از نظرعلمای دین مسلمانان مکلف به احترام دیگران هستند.

مراکز خدماتی با رعایت شئون اسلامی به مسافرین خدمت‌رسانی کنند

وی گفت: متصدیان هتل‌ها، رستوران‌ها، میهمان‌پذیرها و رستوران‌های بین راهی با اخذ مجوز از مراجع مربوطه می‌توانند ضمن رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خود؛ به طبخ غذا برای مسافران بپردازند.

مردم با پلیس همکاری کنند

سرهنگ عبدالوند از مردم پلدختر خواست شئونات و مسائل شرعی را در ماه مبارک رمضان حفظ و در این رابطه با نیروی انتظامی همکاری کنند.