استاندار کرمانشاه به‌منظور بررسی و بازدید از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده در مسیر توسعه گیلانغرب به این شهرستان سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، بازوند در بازدید از پروژه‌های شهرستان گیلانغرب، ابتدا سه واحد از خانه‌های احداثی در روستاهای زلزله‌زده زاغه علی کرم، جوب دندانه وشنقال خالدی در دهستان‌های چله، حومه و دیره را به‌صورت نمادین به نمایندگی از 31 واحد تکمیل‌شده، افتتاح کرد.

 وی سپس به بیمارستان الزهرا شهرستان گیلانغرب رفت تا مشکلات این بیمارستان را از نزدیک موردبررسی قرار دهد.

بازوند در ادامه از روند احداث طرح گردشگری و پارک شهر گیلانغرب بر روی دایک سراب بازدید کرد و اظهار داشت: ایجاد نشاط و شادابی مردم برای ما بسیار حائز اهمیت است و چنانچه شهرداری گیلانغرب درصد از اعتبارات اجرای این طرح را بپردازد ما بقیه اعتبار آن را تأمین خواهیم کرد.

 استاندار کرمانشاه همچنین روند بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان در دهستان دیره را از نزدیک مورد پیگیری قرارداد.

 بازوند در این بازدید گفت: امیدواریم احداث واحدهای مسکونی در روستاها مطابق برنامه زمان‌بندی در مناطق زلزله‌زده به اتمام برسد.

 وی با اشاره به برخی مشکلات مردم در مناطق زلزله‌زده گفت: با توافقی که با بنیاد مسکن انجام‌گرفته کسانی که واحد مسکونی آن‌ها تخریب‌شده و جابجایی محل احداث آن‌ها بر اساس نظر کارشناسان بنیاد مسکن ضروری اعلام گردد زمین رایگان از طریق بنیاد مسکن دریافت خواهند داشت.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس تصمیمات جدید اتخاذشده به‌منظور تسریع درروند تکمیل ساخت‌وسازها مقررشده کسانی که به مرحله تکمیل سقف برسند کل تسهیلات باقیمانده آن‌ها یکجا آزاد خواهد شد.

 بازوند از روند تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس شهرستان گیلانغرب هم بازدید و به مقام شامخ شهدای گمنام ادای احترام کرد.

اختصاص 26 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز بیمارستان الزهراء، کمک به احداث طرح گردشگری و پارک شهر و تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس از دیگر دستاوردهای سفر استاندار به شهرستان گیلانغرب بود.