مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: تفاهم‌نامه فرهنگی استان کرمانشاه، در جریان سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضاء دکتر سید عباس صالحی و استاندار کرمانشاه می‌رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، حجت‌الاسلام رحیم جعفری از انعقاد تفاهم‌نامه فرهنگ و هنر استان کرمانشاه در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کرمانشاه خبر داد و افزود: توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تفاهم‌نامه استان کرمانشاه به ارزش ٨٨ میلیارد تومان تنظیم‌شده است که حدود ٦٥ میلیارد در بخش عمرانی سهم استان و نزدیک به ٣٠ میلیارد سهم وزارت خانه است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش فعالیت‌های فرهنگی و هنری بیش از ٢٠ میلیارد اعتبار پیش‌بینی‌شده است که ١٣ میلیارد سهم وزارت خانه و ٧ میلیارد سهم استان است.

جعفری با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در استانداری، سازمان برنامه‌وبودجه و معاونت سیاسی امنیتی استانداری برای تدوین این تفاهم‌نامه، اعلام کرد: تفاهم‌نامه فرهنگ و هنر استان کرمانشاه دریکی از جلسات کاری روز دوشنبه و سه‌شنبه، به امضاء وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمانشاه می‌رسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، متذکر شد: اعتبارات پیش‌بینی‌شده در تمامی بخش‌ها اعم از معاونت‌های فرهنگی، هنری، قرآنی، سمعی و بصری و کانون‌های مساجد مشخص‌شده است.

وی با اشاره به تعیین اعتبارات چندین پروژه عمرانی در این تفاهم‌نامه، گفت: پروژه تالار مرکزی شهر کرمانشاه که وزارتخانه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار را در این تفاهم‌نامه آورده است که مشروط به شناسایی و تملک زمین آن است.

حجت‌الاسلام جعفری، ابراز امیدواری کرد: با این حرکتی که شروع‌شده و تفاهم‌نامه‌ای که منعقد می‌شود، حداقل بتوانیم تالار مرکزی شهر کرمانشاه را جانمایی کنیم تا این پروژه نیز به نتیجه برسد.

رسانه‌های کرمانشاه فردا با وزیر فرهنگ و ارشاد دیدار و گفتگو می‌کنند

گفتنی است که صالحی در سفر دوروزه به کرمانشاه ضمن دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر، با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران سازمان‌های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار می‌کند.

انعقاد تفاهم‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استانداری کرمانشاه، بازدید از مجتمع‌های فرهنگی هنری دانش و بیستون و نشست خبری با اصحاب رسانه از دیگر برنامه‌های سفر دوروزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان کرمانشاه است.

بنابراین گزارش، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از وقوع زلزله سال گذشته در این استان، به‌منظور بازدید از مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی و بررسی وضعیت اصحاب فرهنگ و هنر در این مناطق به کرمانشاه سفرکرده بود.