رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان از کاهش 75 درصدی تصادف خودروهای سرویس مدارس در سال تحصیلی 96-97 نسبت به سال تحصیلی قبل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ رضا رضائی گفت: در سال تحصیلی 96-97 نسبت به سال تحصیلی 96-95 با کاهش 75 درصدی تصادفات خودروهای سرویس مدارس روبرو بودیم.

وی دلیل کاهش چشمگیر در این حوزه را نتیجه حضور کارشناسان پلیس راهور استان در مدارس، آموزش اولیای دانش آموزان و آموزش رانندگان سرویس مدارس عنوان کرد و متذکر شد: برای سال جدید تحصیلی از هم اکنون برنامه ریزی های لازم به عمل آمده و انشاء الله یک تغییر الگویی در زمینه چگونگی استفاده از سرویس مدارس و همچنین ناوگانی که بایستی در این زمینه نقش پذیری داشته باشند را شاهد خواهیم بود.

پلیس راهنمایی رانندگی

سرهنگ رضائی گفت: جلسات مربوط به استفاده از سرویس مدارس با حضور نمایندگان پلیس راهور ، شرکت های اتوبوسرانی و تاکسیرانی ، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و آموزش و پرورش تشکل شده است.

رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان اصفهان خاطر نشان ساخت: انشاء الله از اول مهر ماه 97 با هوشیاری و هوشمندی بیشتر نسبت به مقید کردن و توجه 100 درصدی رانندگان سرویس مدارس به مقررات راهنمائی و رانندگی که نتیجه آن نیز کاهش تصادفات و آسیب دیدگی بین قشر دانش آموز است اقدام خواهیم کرد.