فرمانده انتظامی استان از انهدام 3 باند قاچاق مواد افیونی و کشف یک تن و 500 کیلوگرم تریاک، حشیش و هروئین با اجرای طرح مرصاد 2 طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردارمهدی معصوم بیگی اظهار داشت: یکی از اولویت های انتظامی استان اصفهان، برخورد و مقابله با باندهای قاچاق، توزیع کنندگان و خرده فروشان مواد مخدر در سال جاری است که در این خصوص، طرحی تحت عنوان "مرصاد 2" طی 24 ساعت گذشته به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی ادامه داد: در این طرح، یک تن و 500 کیلوگرم انواع موادمخدر شامل 784 کیلوگرم تریاک، 558 کیلوگرم حشیش، 155 کیلوگرم هروئین  کشف شد؛ مواد مخدر از شرق کشور بارگیری شده و مقصد آن بیشتر استان های مرکزی و تهران بوده است.

این مقام انتظامی به انهدام 3 باند فعال در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر، دستگیری 23 قاچاقچی، توقیف 9دستگاه خودرو سبک و سنگین در این طرح اشاره و بیان کرد: اعضای باندهای قاچاق در انتقال مواد، از روش های جاسازی بسیار پیچیده استفاده می کردند تا بتوانند ماموران ما را گمراه کرده و به نیت شوم خود دست پیدا کنند؛ اما از آنجا که نیروهای پلیس از اشرافیت بالایی برخوردار هستند، بحمدالله شناسایی و دستگیر شدند.

کشف مواد مخدر

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: در سال جاری تا به امروز، 6 تن و 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده که 130درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی از اجرای تعداد 400 طرح پاکسازی نقاط آلوده و کانون های جرم در سطح استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح ها 3 هزار نفر فروشنده، قاچاقچی و توزیع کنندگان مواد افیونی در این طرح ها دستگیر شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان گفت: باتوجه به اینکه یکی از اولویت های امسال پلیس استان، مبارزه با باندهای قاچاق مواد مخدر است، بر همین اساس تجهیزات جدیدی مانند دستگاه "ایکس ری" و "کوادکوپتر" را در گلوگاه های ایست و بازرسی مستقر کردیم و به تدریج این تجهیزات را در تمامی نقاط استان توسعه خواهیم داد که بتوانیم این ماموریت ها را با قوت انجام دهیم.