نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: تا جایی که مقررات اجازه می‌دهد، مخالفتی با اجرای موسیقی ندارم اما نباید کار غیرقانونی انجام گیرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی، موضوع برخی مسائل مرتبط با اجرای موسیقی زنده در اماکن و رستوران‌ها اشاره کرد و گفت:برخی افراد برای اجرای موسیقی  از ارشاد مجوز می‌گیرند اما در زمان اجرا چیزی غیر از موسیقی مجوزدار را اجرا می‌کنند که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید نظارت بیشتری به این اجراها داشته باشد. 

امام جمعه تبریز با تاکید بر این‌که اهل مقررات هستم اظهار کرد: سخت نمی‌گیریم ولی اجازه سوء استفاده را هم نمی‌دهم. همه‌ی فعالیت‌ها در استان باید مبتنی بر قانون انجام گیرد. 

فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت بیشتری بر اجراهای موسیقی داشته باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه تصریح کرد : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت بیشتری بر اجراهای موسیقی داشته باشد. 

حجت الاسلام آل هاشم

وی با اشار ه به اهمیت مسائل فرهنگی کشور و استان، افزود: با توجه به ضرورت و اهمیت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در برهه‌ی حساس کنونی، تبیین مستدل کارآمدی نظام دینی و دستاوردهای نهضت اسلامی، مستلزم برنامه ریزی جامع و فراگیر با همکاری همه مردم، نهادها و ارگان‌ها است. 

شورای سیاستگذاری و راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان باید تشکیل شود

وی با تاکید بر این‌که شورای سیاستگذاری و راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان باید تشکیل شود، گفت: این برنامه‌ها باید با شعار "افتخار به گذشته و امید به آینده" برگزار شود اما این ستاد نباید محدود به ایام خاص شود و جدای از ستاد دهه فجر نیست. 
  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، به همزمانی مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با ایام شب‌های قدر اشاره کرد و گفت: با توجه به قداست این ایام باید مراسم باشکوه و در شأن شیعه و مردم آذربایجان برگزار شود و این نیازمند تدبیر شایسته و همراهی نهادهای مختلف است.