مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه فرهنگ، هنر و رسانه در تار و پود استان گیلان وجود دارد، گفت: خواستاریم در زمان تقسیم بودجه درصد نخبگی و فرهیختگی گیلان مد نظر قرار گیرد.

به گزارش گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فیروز فاضلی، در همایش نکوداشت تاریخ سازان گیلان که با محوریت دکتر حشمت در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ و هنر و رسانه در تار و پود استان گیلان وجود دارد، اظهار کرد: مفاخر فرهنگی، ادبی، هنری و رسانه ای گیلان سند فرهیختگی این استان هستند.

وی با بیان اینکه در گیلان ٢٦٠ رسانه وجود دارد و رتبه دوم کشوری از حیث تعداد پایگاه های خبری را داریم، افزود: ١١٣ پایگاه خبری در گیلان فعالیت می کند. همچنین از ٣٤ استاد هنرهای تجسمی کشور، ٢٨ نفر گیلانی هستند.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به وفور گروه های تئاتر و موسیقی در استان، تصریح کرد: تنها استانی هستیم که در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران یک روز به نام «گیلان» برگزار می شود. امسال نیز برای دومین بار روز گیلان در نمایشگاه کتاب تهران گرامی داشته شد.

این مسئول فرهنگی، با بیان اینکه سازمان اسنادو کتابخانه ملی گیلان در دوره مدیریت جدید با روند مثبتی در حرکت است، خاطرنشان کرد: خواستاریم در زمان تقسیم بودجه درصد نخبگی و فرهیختگی گیلان مد نظر قرار گیرد.