آیین افتتاح طرح برق رسانی به روستای جواهردشت از توابع شهرستان رودسر با حضور استاندار گیلان برگزار شد.

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان؛ مصطفی سالاری امروز در آیین افتتاح طرح برق رسانی به روستای جواهردشت که با حضور فرماندار و نماینده مردم شهرستان رودسر ‌و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در مسجد امام حسین (ع) روستای جواهردشت رودسر برگزار شد، اظهار داشت: دولت وظیفه خدمات رسانی به مردم را بر عهده دارد و در نقاطی مثل جواهردشت که استعداد ذاتی و خدادادی وجود دارد، تعامل و همکاری دولت و مردم می تواند نتایج شیرینی به بار بنشاند.

اشتغال درد روز جامعه

وی اشتغال را موضوعی اساسی و درد جامعه امروز قلمداد کرد و گفت: پیشنهاد طرح بوم‌گردی با هدف بکارگیری ظرفیت های بومی - محلی می تواند علاوه بر توسعه اشتغال در نقاط مختلف، فضای امن لازم برای حفظ محیط زیست مناطق مختلف گردشگری استان را نیز فراهم‌آورد.

نماینده عالی دولت در استان در ادامه با بیان اینکه: اگر مردم دست اندرکار نباشند متضرر می شویم، تصریح کرد: مادامی که مردم به امری ورود کنند، خود نیز بهره مند از مواهب آن کار و حافظ امنیتش می شوند.

سالاری فراهم کردن زیرساخت های اولیه توسط دولت برای اجرای پروژه های مختلف در منطقه را وظیفه ای انکار ناپذیر توصیف کرد و گفت: علاوه بر حمایت از سرمایه گذاری های خرد و کلان در نقاط گردشگری استان، تسهیلات لازم جهت راه اندازی و توسعه پروژه های گردشگری نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

وی با اشاره به گردشگری، تجارت و کشاورزی به عنوان کلیدواژه های توسعه گیلان، تاکید کرد: اگر همگی دست در دست هم دهیم، نه تحریم و نه هیچ مانع دیگری یارای مقابله با روند شتابان توسعه اشتغال در استان را ندارد.

 سالاری در پایان سخنانش با بیان اینکه مطالبه گر بودن مردم حق طبیعی آن‌ها است، خاطرنشان کرد: ما حقوق بگیر مردم هستیم و وظیفه داریم به بهترین نحو ممکن به آن ها خدمت کنیم.

استاندار گیلان اضافه کرد: اختلاف نظر در همه جوامع وجود دارد و البته می تواند سازنده نیز باشد، اما آنچه نیاز جامعه امروز ما است، وحدت و یکپارچگی دولت و ملت است و همه وظیفه داریم در این مسیر گام برداریم.