نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: خروج دولت آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) مایه خوشحالی ما شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت بیان داشت: آمریکا هیچگاه طرفدار نظامی اسلامی ایران نبوده و بیرون رفتن آن از برجام مایه خوشحالی ماست.

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: در طول چهار دهه گذشته، بنا به فرمایش بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، هرگاه به جوانان و داشته های خود تکیه کردیم، موفق بوده ایم و هرگاه که چشممان به کمک دیگران بوده، عقب افتاده ایم.

امام جمعه رشت ادامه داد: این مسئله، نفی دوستی و رابطه با سایر کشورها نیست بلکه منظور آن است که در این برهه، بیش از پیش باید داشته ها و توانایی های خود را باور کنیم.

وی تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی، مردم به بصیرت رسیده اند و خودشان می توانند دشمن شناسی کنند چراکه آگاه هستند.

آیت الله فلاحتی اضافه کرد: مسئولان نظام اسلامی در این برهه حساس موظف به تامین رفاهیات مردم هستند گرچه مردم ایران رفاه طلب نیستند و تمام هم و غم آنها حفظ انقلاب و شعائر اسلامی است.

در پایان نماز جمعه این هفته رشت، نمازگزاران با برپایی راهپیمایی باشکوه، ضمن تجدید میثاق با آرمان های شهدا، سیاست های خصمانه آمریکا را محکوم کردند.