مدیریت بحران استانداری خوزستان با توجه به وضعیت آب‌وهوایی استان خوزستان در اطلاعیه‌ای از تشکیل توده‌‌ای نسبتا شدید گرد و خاک در کشور عراق و تاثیر آن بر استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، مدیریت بحران استانداری خوزستان با توجه به وضعیت آب‌ و هوایی استان خوزستان  در اطلاعیه‌ای از تشکیل توده‌‌ای نسبتا شدید گرد و خاک در کشور عراق خبر داد.

طبق این اطلاعیه مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان در خصوص وزش بادهای نسبتا شدید تا شدید در روز جمعه 21 اردیبهشت بر روی کشور عراق و شکل‌گیری توده گرد و خاک همچنین انتظار تاثیر توده گرد و خاک مذکور ابتدا در نیمه غربی و سپس در مناطقی از استان خبر داده است.

بر این اساس تشکیل این توده و وقوع پدیده گرد و خاک سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا از اواسط وقت روز جاری (جمعه) می‌شود که اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نسبت به اتخاذ کلیه تمهیدات لازم در این خصوص، آماده باش کردن مراکز خدماتی و عملیاتی، درمانی و دستگاه‌های مرتبط و مورد نیاز شهرستان، بازدید و بررسی مستمر پست ها و خطوط انتقال برق ،ارتباط مستمری با این اداره کل داشته باشند.

اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌ها باید این مدیریت را از اعلام آخرین وضعیت وشرایط جوی شهرستان، اطلاع‌رسانی به شهروندان به ویژه بیماران وکودکان وسالمندان ومسافران جهت رعایت اصول ایمنی مانندعدم تردد غیرضروری واستفاده از ماسک مناسب درمواقع موردنیاز و اتخاذ سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثارحوادث احتمالی اقدام لازم معمول و نتیجه مطلع کنند.