نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: طرحی در خصوص محاسبه سنوات معلمان حق‌التدریس در کمیسیون اجتماعی به منظور حل مشکلات معلمان در دست گرفته شد اما متاسفانه این طرح موانع متعددی دارد و همچنان در این کمیسیون مانده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جبار کوچکی نژاد با اشاره به نحوه محاسبه سنوات معلمان حق‌التدریس، بیان کرد: طرحی دراین‌خصوص در  کمیسیون اجتماعی به منظور حل مشکلات معلمان در دست گرفته شد اما متاسفانه این طرح موانع متعددی دارد و همچنان در این کمیسیون مانده است.

۵۰هزار معلم به دنبال احتساب سنوات دوران حق‌التدریسی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درواقع بیش از 50هزار فرهنگی در آموزش و پرورش که جمع کثیری از آن‌ها بانوان هستند برای رسیدن به دوران بازنشستگی می‌خواهند سنوات دوران حق‌التدریسی‌شان جزء سوابق‌ کاری‌شان احتساب شود اما راهی برای برون‌رفت از این مشکل جلوی پای‌شان گذاشته نمی‌شود.

سازمان تامین اجتماعی مخالفت می‌کند

وی بیان کرد: اگرچه قرار بود دولت با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشد تا فرهنگیان بتوانند حق بیمه خود را به نرخ همان زمان و قسط‌بندی شده پرداخت کنند اما متاسفانه سازمان تامین اجتماعی با این موضوع مخالفت کرد چراکه همکاری و خواهان دریافت این حق بیمه به قیمت و سود روز است اما پرداخت چنین مبلغی برای معلمان با توجه به میزان دریافتی‌ برای فرهنگیان امکان‌پذیر نیست.

کوچکی‌نژاد ادامه داد: نمی‌توان سازمان خدمات کشوری یا تامین اجتماعی را الزام به پرداخت حق بیمه معلمان حق‌التدریس تبدیل وضعیت‌شده کرد تا سال‌هایی که این عزیزان به صورت حق‌التدریس فعالیت داشتند در سابقه آنان منظور شود چرا که این صندوق‌ها نیز در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارند و بسیاری از آن‌ها به ورطه ورشکستگی نزدیک شده‌اند.