رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ازثبت نام بیش از ۱40 هزار نفر در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، یحیی قاسمی گفت: از سال ۱۳۹۱ و همزمان با آغاز طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در استان اصفهان تا پایان سال گذشته ۱۱۱ هزار و 612 نفر در این دوره ثبت نام کرده اند.

وی افزود: طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم مبنی بر تربیت 10 میلیون نفر حافظ قرآن کریم در مدت هفت سال متوالی است که در حال اجرا می باشد، این طرح از سال ۹۱ آغاز شده و تا پایان سال 1396 نیز 140 هزار و 612 نفر در استان اصفهان در این طرح شرکت کرده‌اند که از این تعداد 114هزار و 111 در آزمون نهایی این طرح شرکت کرده و 45 هزار 854 نفر نیز توانسته اند حدنصاب نمره قبولی را کسب نمایند و برای آنان گواهی معتبر صادر شده است.

طرح ملی تربیت حافظان قرآن

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان  بیان کرد: طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با محوریت بقاع متبرکه و با همکاری مراکز فرهنگی قرآنی امامزادگان عظیم الشان، مساجد، حسینیه ها و موسسات قرآنی در رشته های حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 15 جزء، حفظ 20 جزء، حفظ کل، حفظ موضوعی قرآن کریم در چهار سطح برای هفتمین سال متوالی در حال برگزاری است.