معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: تدوین سند ارتقای وضعیت اجتماعی و معیشتی زنان و خانواده در استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، معصومه ابتکار در دیدار با فعالان اجتماعی فرهنگی حوزه زنان و خانواده استان گفت: طرح‌های توان افزایی زنان روستایی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی در دردستور کار قرار دارد.

وی گفت: اجرای طرح‌های کار آفرینی زنان وبهره گیری از سازمان‌های مردم نهاد در رسیدگی به کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: در طرح‌های کار آفرینی هم دو نوع تسهیلات پایدار و فراگیر به فعالان این حوزه پرداخت می‌شود که سهم زنان مشخص شده است.

ابتکار گفت: مشاغل خانگی زنان سهم مهمی در تولید کالای ایرانی و ایجاد اشتغال و کارآفرینی داشته و هم اکنون ۲۲ درصد از تولید ناخالص ملی کشور به کار خانگی زنان اختصاص دارد.

وی افزود: ۷۵ درصد از صنایع دستی ایران را زنان تولید می‌کنند که باید از نظر کیفیت، استاندارد و بازار کار آن ارتقا داده شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به این که مشاغل غیر رسمی آمار اشتغال در کشور را پایین آورده گفت: سعی داریم آمار کار خانگی و کار‌های غیر رسمی را در آمار اشتغال رسمی بگنجانیم.

ابتکار افزود: ستاد ملی زن و خانواده  به دستور رئیس جمهورتشکیل شده و دنبال تصویب برنامه‌های این ستاد در دستگاه‌های اجرایی هستیم.

وی گفت: این طرح برای جامعه زنان و خانواده ایرانی بسیار کلیدی و مهم است.

استاندار هرمزگان هم در این نشست بر ترویج فرهنگ پوشش زنان بومی استان تاکید کرد و گفت: پوشش زنان هرمزگانی باید در اولویت قرار گیرد.

همچنین ابتکار نمایشگاه توانمندی زنان استان را افتتاح و ازآن بازدید کرد.

شرکت در شورای اداری و دیدار با زنان سرپرست خانوار از دیگر برنامه‌های سفر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به هرمزگان است.