عصر امروز، نشست خبری محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، عصر امروز، نشست خبری محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اصحاب رسانه لرستان برگزار شد.

در این نشست خبری که تا ساعت 22 امروز ادامه داشت، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، گفت: خوشبختانه استان لرستان از ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری برخوردار است، لذا اگر سند جامع گردشگری برای استان تهیه شود، دانشگاه علمی کاربردی آماده است در بحث آموزش ورود کند.

سند جامع گردشگری لرستان تدوین شود

امید، افزود: در لرستان، از یک سو سرانه درآمد پایین است و بیکاری به عنوان یک معضل اساسی خودنمایی می‌کند و از سوی دیگر این همه نعمت خدادادی وجود دارد که از آن بهره کافی برده نمی‌شود. لذا تاکید می‌کنم که سند جامع گردشگری می‌تواند در اشتغال جوانان و رفع معضل بیکاری کارگشا باشد. علی ایحال اگر مسوولین استان سند جامع گردشگری را تهیه کنند، دانشگاه علمی کاربردی در بحث آموزش پای کار است.

وی، ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در گروه صنعت، کشاورزی، مدیریت، فرهنگ و هنر و چند گروه دیگر در لرستان فعالیت دارد که این گروه‌ها جمعاً شامل 60 تا 80 رشته تحصیلی هستند، لذا نگاه ما به این سمت رفته تا رشته‌هایی که بازار کار دارند را اشاعه دهیم و مراکزی که در برخی رشته‌ها توان جذب دانشجو را ندارند تعطیل کنیم.

دانشگاه علمی کاربردی بیش از 450 هزار دانشجو پذیرش کرده است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، تصریح کرد: این دانشگاه بیش از 450 هزار دانشجو دارد که در قالب 842 مرکز مشغول به تحصیل هستند. بر اساس مصوبه دولت، مقرر شده تا 281 مرکز تعطیل و غیرفعال شود.

توقف فعالیت 281 مرکز دانشگاهی در دستور کار است

وی، تاکید کرد: مهرماه 97، فعالیت 281 مرکز متوقف خواهد شد و برخی مراکز نیز که توان جذب دانشجو را ندارند تعطیل می‌شوند. لذا پیش بینی شده که در مهرماه سال جاری، حدود 600 مرکز به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

امید، افزود: اگر هر یک از مراکز دانشگاه علمی کاربردی کشور، 1000 دانشجو را پذیرش کند، با احتساب 600 مرکز پیش‌بینی شده، ما 600 هزار دانشجو پذیرش و تربیت خواهیم کرد.

وی با انتقاد از عدم دریافت پایان نامه توسط جمع کثیری از دانشجویان در سنوات گذشته، ادامه داد: در آبان ماه سال گذشته، حدود 900 هزار دانشنامه دانشجویان نزد دانشگاه بود که در یک اقدام جهادی، این میزان به صفر رسید و در حال حاضر هیچ دانشنامه‌ای از گذشته نزد دانشگاه نیست.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور که در جمع اصحاب رسانه لرستان سخن می‌گفت: تاکید کرد: از این پس دستور داده‌ایم تا واحد فارغ‌التحصیلان، 2 ماه پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان، دانشنامه و مدرک تحصیلی آنان را تحویل دهد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی در واگذاری‌ مراکز، نقش نظارتی دارد

محمدحسین امید، در بحث واگذاری مراکز آموزشی، تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در بحث واگذاری مراکز نقشی نداشته و نخواهد داشت اما، در تایید صلاحیت تحویل گیرندگان اظهارنظر کرده و نقش آفرین خواهد بود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی

با پیشنهاد مدیرعامل خانه مطبوعات لرستان موافقم

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در واکنش به درخواست امین ساکی مدیرعامل خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان لرستان مبنی بر صدور دستور تخفیف 15 درصدی سهم دانشگاه جهت خبرنگاران در حال تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی لرستان، گفت: خبرنگاران در توسعه کشور نقش داشته و دارند و ما خوشحالیم که اصحاب رسانه، از ظرفیت آموزشی دانشگاه علمی کاربردی کشور و استان لرستان استفاده می‌کنند، لذا از این پیشنهاد استقبال می‌کنم و از جناب آقای فرح‌بخش رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان می‌خواهم تا 15 درصد تخفیف شهریه جهت خبرنگاران لرستانی لحاظ کند.