استاندار آذربایجان شرقی گفت: رویداد تبریز 2018 موجب افزایش ضریب اشکال هتل‌ها از 55 درصد به 88 درصد شده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، مجید خدابخش در اولین گردهمایی سمن‌های گردشگری سراسر کشور، با اشاره به رویداد گردشگری تبریز 2018 اظهار کرد: این آمادگی را داریم که سالانه میزبان گردهمایی سمن‌های گردشگری باشیم و از نظرات و ایده‌های تشکل‌ها در حوزه‌ی گردشگری استفاده کنیم. 

خدابخش با اشاره به وجود 4600 آژانس گردشگری در کشور، افزود: در این بین بیشتر آژانس‌ها در زمینه انتقال گردشگر به کشورهای خارجی فعال هستند که این به معنای ایجاد اشتغال برای کشورهای خارجی و خروج ارز از کشور است، ضرورت دارد آژانس‌ها در زمینه جذب گردشگر و ارزآوری و اشتغال فعالیت کنند. 

هفت هتل در تبریز احداث می‌شود

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در صدد ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت گردشگری هستیم که در این راستا هفت هتل در تبریز احداث می‌شود. 

مجید خدابخش
استاندار آذربایجان شرقی  در خاتمه سخنان خود موضوعات سخت افزاری و نرم افزاری را در حوزه گردشگری موثر دانست و گفت: اکنون در دنیا حتی چیدمان هتل نیز مورد توجه قرار می‌گیرد که تمامی این عوامل علم مختص خود را می‌طلبد، عواملی مانند تعامل، آموزش زبان، الفاظ، ادبیات، سرو غذا و چیدمان سفره در پذیرایی گردشگران خارجی  تاثیر گذار است.