مهرداد فتحی بیرانوند از اتخاذ تدابیر ویژه جهت حفظ آرامش و حفاظت از حیات وحش در فصل زاد و ولد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند، گفت: طبق سنوات گذشته با شروع فصل زاد و ولد حیات وحش در استان لرستان، تدابیر لازم جهت حفظ آرامش و حفاظت از حیات وحش در فصل زاد و ولد، در مناطق تحت حفاظت انجام شده و اقدامات تامینی لازم صورت خواهد گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به حساسیت فصل زاد و ولد و لزوم حفاظت از گونه‌های جانوری، افزود: احداث پاسگاه‌های سیار در ارتفاعات، گشت و کنترل منظم در مناطق تحت حفاظت، جلوگیری از ورود عشایر بدون پروانه به مناطق و برخورد قاطع با متخلفین از جمله تدابیر این اداره کل جهت ایجاد شرایط لازم در فصل زاد و ولد حیات وحش لرستان است.

فتحی بیرانوند با تاکید بر فرهنگ‌سازی در حوزه محیط زیست، تصریح کرد: جهت آشنایی هرچه بیشتر هم استانی‌های عزیز با بحث حفظ گونه‌های جانوری و حساسیت فصل زاد و ولد حیات وحش، مدیرکل و کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان با حضور در برنامه‌های مختلف صدا و سیمای مرکز استان اطلاعات و آگاهی‌ لازم در این خصوص را در اختیار مردم قرار می‌دهند.

25 درصد تنوع زیستی کشور در لرستان قرار دارد

وی، گفت: لرستان با داشتن 1.7 درصد از مساحت کشور، 25 درصد تنوع زیستی را دارا است که این امر، مسولیت ما را در حفظ این تنوع زیستی صدچندان کرده است.